ХХІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Валеологічна освіта в навчальних закладах України: стан, напрямки і перспективи розвитку»

img 0121–23 травня 2015 року факультет фізичного виховання КДПУ імені Володимира Винниченка гостинно приймав учасників ХХІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Валеологічна освіта в навчальних закладах України: стан, напрямки і перспективи розвитку», а також учасників Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми фізичної культури, олімпійського й професійного спорту та реабілітації у навчальних закладах України». В роботі конференції брали участь 95 науковців з педагогічних, медичних університетів та університетів фізичної культури і спорту міста Київ, Харкова, Тернополя, Слов’янська, Чернівців, Переяслав-Хмельницького, Вінниці, Полтави, Кривого Рогу, Ужгороду, Кіровограда. Учасників конференції привітав проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор М.І.Садовий. Відкрив науково-практичний захід засновник конференції, професор, кандидат педагогічних наук В. С. Язловецький.

Науково-практична конференція працювала за такими напрямками:

1. Теоретико-методичні, історичні, філософські, соціально-економічні аспекти валеологічного навчання і виховання в закладах освіти.
  2. Теоретичне обґрунтування оздоровчих стратегій і сучасних інноваційних технологій в професійній підготовці фахівців з фізичної культури та валеології.
  3. Впровадження основ здорового способу життя дітей та молоді в закладах освіти.
  4. Сучасні вимоги щодо професійної підготовки фахівців з валеології, професійного і олімпійського спорту.
  5. Тенденції розвитку шкільної фізичної культури в сучасному світі.
  6. Методи діагностики здоров’я дітей та молоді.
  7. Інформаційні та комп’ютерні технології в профілактиці, діагностиці, лікуванні й оцінці рівня стану здоров’я.
  8. Репродуктивне здоров’я як національна проблема.

Після виступів учасників конференції було проведено три майстер-класи:

1. «Використання спеціальних вправ координаційної спрямованості для розвитку рухового інтелекту учнів початкової школи», Коломієць Василь Пилипович, вчитель-методист фізичної культури комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання № 32 Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, позашкільний центр «Школа Мистецтв» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області».
  2.  «Використання комплексу вправ коригувальної гімнастики для осіб з різним типом постави і м’язового дисбалансу», Нєворова Олена Валеріївна, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Черній Валентина Петрівна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
  3. «Элементы оздоровительного фитнеса в физической реабилитации лиц с остеохондрозом поясничного отдела позвоночника», Кормільцев Володимир Володимирович, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач кафедри фізичної реабілітації Національного університету фізичного виховання і спорту України, м. Київ, тренер-методист мережі фітнес клубів «Sportlife».

Інформація надана Факультетом фізичного виховання.