НА СХІДНІЙ МЕЖІ СТАРОЇ ЄВРОПИ

img 0113 – 14 травня 2015 року на базі Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відбулася Міжнародна наукова конференція “На Східній межі Старої Європи”, присвячена дослідженню трипільського поселення біля с. Небелівка Новоархангельського району Кіровоградської області. Співорганізаторами та учасниками заходу стали Кіровоградська обласна державна адміністрація, Кіровоградський педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Кіровоградська обласна організація українського товариства охорони пам’яток історії і культури, Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, Інститут археології НАН України, Даремський університет (Велика Британія), Падуанський університет (Італія), Чеський аграрний університет та Університет «Вища антропологічна школа» (Молдова).

Нагадаємо, що протягом 2009 – 2014 рр. в рамках українсько-британського наукового проекту «TRYPILLIA MEGA-SITE» на території нашої області були проведені дослідження одного з найбільших у Європі поселень енеолітичного часу. З української сторони проект очолював старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Михайло Відейко, з британської – професор Даремського університету Джон Чапмаен. У рамках проекту однією з найбільших наукових та освітніх організацій – National Geographic Society, була проведена зйомка процесу археологічних розкопок – з метою створення документального фільму про унікальну археологічну пам’ятку.

Під час конференції Михайло Відейко вручив представникам обласної влади сертифікат на найдавніший гончарний горн в Україні. Також учасники заходу відвідали Археологічний музей імені Нінель Бокій при КДПУ, де змогли ознайомитися з матеріалами нової трипільської пам’ятки, відкритої біля с. Торговиця.

Завершила свою роботу конференція 14 травня в с. Небелівка, де відбулося експериментальне спалення реконструкції трипільського будинку.

Бажаємо науковцям та всім учасникам конференції нових відкриттів, звершень, миру й процвітання!