Симфонія краси і мудрості на природничо-географічному факультеті!
Всім відомий вислів «Краса врятує світ». Кожна людина трактує його по різному, але істиною залишається поєднання краси, гармонії з величчю духу та мудрості, що є основним важелем прогресивності суспільства.
На сьогоднішній день ці прості положення є основними орієнтирами розвитку молоді. І кому як не навчальним закладам слід турбуватися про такі поєднання, виховуючи майбутню інтелігенцію.
Особливе місце відведено в такій системі педагогічним закладам, оскільки формування всебічно розвинених вчителів - ось основна задача цих установ. Не залишається осторонь і наш університет. На сьогодні можна навести низку прикладів виховних, розважальних, повчальних заходів та проектів, що возвеличують поєднання краси та мудрості. Активну участь у цій сфері бере природничо-географічний факультет.
Чотирнадцятого грудня 2011 року в стінах природничо-географічного факультету відбулася слайд-програма на тему «Симфонія краси і мудрості», присвячена життю і творчості Миколи Реріха — художника, вченого, письменника, яку представили працівники Ялтинського науково-філософського товариства “Світ через культуру” - Марина Костянтинівна Чернига та Світлана Олексіївна Баганець, які дуже радо відгукнулися на запрошення Лопатенко Лілії Михайлівни — к.х.н., доцента, куратора 43 групи. Вони продемонстрували студентам картини родини Реріхів, висвітлили їх глибоко-духовний зміст. Гості вміло поєднали красу, гармонію, велич мудрості та пророцькі задатки великого художника Миколи Реріха. Висвітлили істинне значення жінки в природі, суспільстві, родині.
Говорячи про неймовірну презентацію-виставку картин родини Реріхів, хотілося б відзначити такі полотна як: «Ніколо», «Борис і Гліб», «Олександр Невський», «Партизани», «Перемога (Змій Горинич)». Бажаючих відвідати цю слайд-програму, яка супроводжувалась лекцією і коментарями до картин було багато. Тематика сподобалася як студентам так і викладачам. По завершенню цього дійства бажаючі мали змогу задати питання та отримували на них змістовні відповіді. Також була проведена презентація виставки наукової літератури, яка охоплювала такі науки як: біологія, хімія, фізика, психологія, педагогіка та ін. Були представлені матеріали передових вчителів світу таких як Амонашвілі Шалва Олександрович; та сучасні розробки вчених про здоровий спосіб життя, здорове харчування, торсійні поля, сучасні можливості генетики, тощо.
Всі присутні були вражені від потоку позитивної енергії, цікавої інформації та такого корисного та необхідного спілкування, за що слухачі стоячи невпинно плескали в долоні, а з аудиторії всі виходили з піднесеним настроєм та приємною легкістю на душі. Хочеться висловити велику вдячність Лопатенко Лілії Михайлівні, яка і стала ініціатором та організатором такого «свята душі». А студенти інших факультетів, яких зацікавили подібні теми, можуть звертатися до організаторів заходу, або до наших студентів, викладачів, які із задоволенням допоможуть влаштувати вам подібне свято! Давайте разом створювати красу і гармонію навколо!!!)
студентка 43 гр., журналіст “ПЕ” Хлєбнікова Катерина