Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Поезія та поетика степу

news_2011_12_20_14_18“Поезія і поетика степу в українській літературі” - так називається монографія старшого викладача кафедри видавничої справи та редагування КДПУ імені В. Винниченка Ірини Ткаченко, яка була презентована 19 грудня в Науковій бібліотеці.

У 2009 році Ірина захистила дисертацію під керівництвом доктора філологічних наук,професора Григорія Клочека і власне згадана монографія є продовженням цього дослідження, куди увійшли як опубліковані, так і неопубліковані результати літературознавчих розвідок авторки. Проте, як відзначає Ірина, у своїй книзі вона не писала суто науково, але й максимально намагалася надати тексту публіцистичного забарвлення, адже, на її переконання, “степ провокує на емоційність, поетичність, не обмежену науковими канонами”.

Привітати свою колегу з цією непересічною подією прийшли і науковий керівник авторки, завідувач кафедри української літератури, професор Григорій Клочек, і завідувач кафедри видавничої справи та редагування, професор Олена Семенець, і професор кафедри української літератури, проректор з науково-педагогічної роботи університету Сергій Михида, і голова обласної організації Спілки письменників України Василь Бондар. Усі промовці відзначали важливість цієї друкованої наукової праці як для кафедри й факультету філології та журналістики, так і для університету загалом. У свою чергу, Ірина Анатоліївна щиро подякувала усім, хто посприяв тому, що монографія нарешті стала дійсністю: науковому керівникові, родині, колегам і друзям.

Закономірне запитання: чому сьогодні на часі говорити про степ як літературознавчу категорію і як людинознавчий простір? Ірина Ткаченко стверджує, що так. Тому що, на її думку, такого степу, який увіковічнений в художньому слові протягом кількох століть, зараз важко знайти в Україні. До того ж, талановитий письменник здатний зобразити степ настільки багатобарвно, що за силою художнього впливу прочитане слово буде не менш вражаюче, ніж живописне полотно. Нехай це звучить трохи пафосно, проте зв'язок із землею, де ти народився, є найдзвичайно важливим, і кожен з нас рано чи пізно це зрозуміє.

 

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись