«Вокальна кузня»: нас поєднала пісня
Ще з дитинства, всі ми мріяли побувати в якомусь незвичному для себе просторі. Не обов’язково багато шукати, щоб знайти те бажане місце.
Інколи, достатньо подивитись навколо себе, знайти щось нове та цікаве. Щось, що могло б добавити у ваш будень яскравих фарб. Студенти КДПУ ім. В.Винниченка жили у звичайному повсякденному ритмі: навчались, слухали лекції, готувались до семінарів, дехто навіть не підозрював, що зовсім скоро його життя кардинально зміниться.
Якось у магістрантів мистецького факультету КДПУ ім. В.Винниченка, а точніше у Володимира Живицького, виникла ідея щодо створення студентського конкурсу «Вокальна кузня», який би визначив, хто є Голосом університету. Порадившись з викладачем мистецького факультету з дисципліни «Основи сценічної майстерності» народною артисткою України, професором Раїсою Андріївною Валькевич, магістранти взялись за організацію цього надзвичайно масштабного проекту.
1 жовтня 2011 року ідея перевтілилась у реальність. Близько 20-ти студентів із різних факультетів університету вирішили спробувати свої сили на відбірковому етапі конкурсу. Кожен учасник по-справжньому хвилювався, і прийшов не просто так, а з певною ціллю. От, наприклад, студентка 2-го курсу факультету філології та журналістики, Наталя Шевченко, вважає, що розвиватись потрібно не тільки у науковій сфері, але й у творчості, саме тому вона прийшла на цей конкурс. Студент 5-го курсу мистецького факультету, Денис Чернецький, прийшов на конкурс довести всім, хто вірить, і тим, хто ні, що він спроможний на достойну боротьбу у вокальному конкурсі. Студентки факультету іноземних мов Поліщук Анастасія (2-й курс) та Хорош Марина (4-й курс) прагнуть бути частиною духовного життя університету.
Отож, відбірковий тур завершився, 10 учасників відібрано. З цього моменту розпочалась справжня «кузня». Життя набрало швидкого темпу. Протягом двох місяців проводилась активна індивідуальна робота з кожним учасником: обирались пісні (українською та іноземною мовами), відбувалась постановка сценічних номерів. Майже щодня учасники мали змогу репетирувати та відшліфовувати пісні. А хто ж все-таки стали фіналістами конкурсу? Це Іма Бенгех, Мар’яна Козонак, Ерміне Мовсісян, Ігор Ілючек, Ольга Мосежна, Анастасія Поліщук, Марина Хорош, Денис Чернецький, Наталія Шевченко і Тетяна Яковенко. У виборі репертуару, репетиціях, величезну роботу провів режисер проекту Володимир Живицький. Незважаючи на те, що цей проект забирає багато часу та зусиль, Володимир твердить: «Мені це приносить величезне задоволення! Адже моя життєва мета - розвиток рідного міста, як культурно, так і науково. Я готовий працювати на всі сто, аби тільки принести користь оточуючим! Але цей проект міг би не відбутися, якщо б не вагома підтримка керівництва вишу, а саме: ректора університету Олега Анатолійовича Семенюка та проректора з науково-педагогічної та виховної роботи Сергія Павловича Михиди. Велика їм вдячність».
З надзвичайною швидкістю промайнули два місяці. За цей період часу, учасники познайомились одне з одним, здружились, та надзвичайно звикли до цієї співочої атмосфери. І от, 14 грудня 2011 року, настав той довгоочікуваний день – фінал конкурсу «Вокальна кузня». Жоден конкурс не є повноцінним без журі, отож: голова журі: Валькевич Раїса Андріївна, народна артистка України, професор. Члени журі: Михида Сергій Павлович, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи КДПУ ім. В.Винниченка, кандидат філологічних наук, професор; Растригіна Алла Миколаївна, завідувач кафедри вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання КДПУ ім. В.Винниченка, доктор педагогічних наук, професор; Черкасов Володимир Федорович, завідувач кафедри музично-теоретичних та інструментальних дисциплін КДПУ ім. В.Винниченка, доктор педагогічних наук, професор; Стратан Тетяна Борисівна, заступник декана мистецького факультету КДПУ ім. В.Винниченка з навчально-методичної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент. Технічний секретар конкурсу «Вокальна кузня» Живицький Микола, аспірант, викладач Державної льотної академії України.
Фінал конкурсу насправді був надзвичайним: емоційні номери учасників, які не змогли залишити байдужим нікого; гучні оплески із залу підтримували фіналістів і надавали впевненості. Кожен номер мав свою задумку, певну історію, а зреалізувати її допомогли декорації, зроблені Мариною Душкевич, Юлією Мороз та Анастасією Скібіцькою. Хочу також відзначити хореографічні колективи, які допомогли у постановці номерів: народний ансамбль бального танцю «Конвалія» - керівник, заслужений працівник культури України Ігор Спінул; «Dance Team» - керівник Ігор Шуть; зразковий хореографічний ансамбль «Вікторія» - керівник Вікторія Кохно. З особливими переживаннями публіка слухала пісні, які виконували гурти «Life band» та «Амігос», адже живу музику не можна зрівняти з жодною фонограмою. Пісня за піснею, і от вже й завершується концерт. Час оголосити переможців! Третє місце зайняла студентка 2-го курсу факультету філології та журналістики - Наталія Шевченко. Такий результат довів, що для таланту немає різниці, на якому факультеті ти навчаєшся. Друге місце посіла Мар’яна Козонак, студентка 3-го курсу мистецького факультету. Її життєве кредо: «Під лежачий камінь вода не тече», і насправді, Мар’яна зуміла підняти цей камінь і досягти чудового результату. І заслужене перше місце посіла чарівна студентка 4-го курсу мистецького факультету - Тетяна Яковенко. Вона зачарувала членів журі та глядачів своїм прекрасним голосом, професійністю у поводжені на сцені, харизмою та приємною зовнішністю. Життєве кредо Тетяни: «Посміхайся світу, і він посміхнеться тобі», справді, посміхнувся їй не тільки світ, але й успіх. Отож, вітаємо Тетяну Яковенко із званням «Голосу університету». Не можу не відмітити, що глядацькі симпатії отримав студент 4-го курсу мистецького факультету Ігор Ілючек. Він зумів «запалити» публіку своїми емоціями та енергією пісень. На завершення, всі учасники виконали гімн конкурсу «Вокальна кузня» (музика і слова Володимира Живицького, аранжування Олега Власюка ).
Володимир Живицький полюбив цей проект не менш, ніж учасники, тому він зробив такі підсумки: «Отже, два місяці клопіткої праці організаторів та учасників конкурсу, щоб створити для всіх гостей «Вокальної кузні» незабутнє свято пісні. Маю надію, що цей марафон був корисний для всіх! Кожен учасник – є унікальна, неповторна та найталановитіша особистість. Кожен номер проекту – це своєрідне маленьке дійство, яке не залишило байдужим жодного присутнього в залі. Кожна пісня – незабутня історія пережитого. Проте, на жаль, не кожен зумів подолати в собі хвилювання. Ми не повинні забувати, що дехто з них вперше брав участь у вокальному конкурсі. Тому, кожного, хто пройшов відбір і потрапив до десятки фіналістів, я вважаю переможцями конкурсу, вони – найцінніші перлини нашого університету. Ми маємо пишатися таким скарбом. А всім учасникам я бажаю творчого пориву, натхнення і реалізації найсміливіших ідей у наступному році!»
«Вокальна кузня» - це проект, який зближує студентів університету, роблячи їх «єдиним подихом, однією сім’єю», дозволяє проявити себе, розкрити та розвинути свій вокальний талант. Проект допомагає знайти своє місце у житті та навчає продуктивно витрачати час. Спасибі організаторам за те, що роблять такі неймовірні заходи!
(Ольга Мосежна)