2-4 листопада 2014 року відбулась VIII міжнародна науково-практична конференція «Педагогіка вищої школи: методологія, теорія, практика». Організаторами конференції виступили Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Національна академія педагогічних наук України та Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.

Конференція розпочала свою роботу у Новомиргороді з огляду приміщення знаменитої Златопільської гімназії, де відбулась плідна розмова про потенційні можливості нового Закону України «Про вищу освіту». Серед учасників конференції — В.П. Андрущенко, ректор Національного педагогічного університету iменi М.П. Драгоманова, президент Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи, доктор філософських наук, професор, дійсний член НАПН України, член-кореспондент НАН України, М.Б. Євтух, академік-секретар відділення вищої освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, Г.Г. Філіпчук, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН, близько 220 провідних дослідників, які визначають зміст педагогічної освіти вищих навчальних закладів. На конференцію прибули представники з Уманського, Черкаського, Бердянського, Слав’янського, Ізмаїльського, Київського, Полтавського педагогічних університетів та інших навчальних закладів.

На пленарному засіданні в актовій залі КДПУ ім. В.Винниченка вчені, аспіранти, магістранти університету прослухали доповіді, у яких розглянуто проблеми імплементації нового Закону України «Про вищу освіту». У гострих дискусіях з’ясовували поняття компетенції, компетентності, компетентнісного підходу, які покладені в основу нової освітньої парадигми для середньої та вищої школи. Із зацікавленістю сприйнято інформацію щодо форм і методів забезпечення доступної і якісної освіти, освіти впродовж усього життя, перетворення знань учнів та студентів у безпосередню продуктивну силу ще під час їх навчання. Знання будуть продуктивними, коли суб’єкти навчання будуть відчувати практичне їх втілення у життя, коли від цього буде задоволення не лише моральне, а й матеріальне.

На конференцію подали статі 215 осіб, серед яких 12 академіків, 48 докторів наук, 112 кандидатів наук, 53 докторанти та аспіранти, які після пленарного засідання працювали в секціях. Це свідчить про зацікавленість вчених, дослідників проблемами педагогіки вищої школи.

Заключна частина конференції пройшла на хуторі Надія, де її учасники познайомились з творчим шляхом видатного українського драматурга, актора, театрального та громадського діяча, засновника українського професійного театру Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого). Учасники конференції оглянули батьківську хату, меморіальний будинок, експозицію літературно-меморіального музею, парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва «Хутір Надія» та Карлюжинське кладовище, де похований Іван Карпович, а також члени його родини.

Інформація надана Науковим відділом.