Форум видавничих проектів на факультеті філології та журналістики

90-річчю Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка був присвячений «Форум видавничих проектів», підготовлений викладачами кафедри та студентами спеціальності «Видавнича справа та редагування», який відбувся в залі для науковців університетської бібліотеки. Це перша спроба студента-випускника позиціонувати себе, без п’яти хвилин дипломованого видавця, як професіонала.

Студенти цілий рік працювали над власними проектами, а оцінювати їх прийшли місцеві редактори та видавці. Серед них – директор видавництва «Імекс-ЛТД» Тамара Саміляк, голова поліграфічно-видавничого центру ТОВ «Мавік» Валерій Добробатько, головний редактор «Центрально-Українського видавництва» Станіслав Янчуков, директор видавничо-поліграфічного підприємства «Код» Віктор Лисенко, редактор програми «Ділові новини» КОДТРК Олена Гурмач, головний редактор газети Кіровоградської обласної ради та Обласної державної адміністрації «Народне слово» Валентина Бажан, кореспондент газети «Діалог» Лариса Діденко, кореспондент газети «Кіровоградська правда» Тетяна Левінська, а також співробітник арт-галереї «Єлисаветград» Ольга Краснопольська.

Усі представлені видання не змогли не зачепити гостей: незважаючи на те, що один проект викликав більшу цікавість, а інший – меншу, у кожному знайшлася своя родзинка. Представленню кожного проекту передувала його мультимедійна презентація.

Соціально важливі видання – інформаційна брошура Інни Онисько «Бобринецький район», рекламно-інформаційна брошура Вадима Вівсяного «Промисловість Кіровоградщини», довідкові видання – біографічний довідник Тетяни Пташник «Кіровоградська пресова журналістика в іменах», настінний календар Тетяни Левінської «Видатні постаті Кіровоградщини», а особливо блок суто популяризаторської краєзнавчої тематики – путівник Юлії Олексієнко «Містом двох творців», науково-популярний журнал Ірини Запорожець «Пам’ятники Кіровограда: історія в бронзі», комплект листівок Дар’ї Ільченко «Бережіть собори своїх душ (собори і храми Кіровоградщини)», альбом Олени Карпенко «Кіровоград: сучасне образотворче мистецтво» – викликали у видавців щире зацікавлення.

Проект Галини Богомаз-Кулик – книга-реквієм «Леонід Куценко: книжка без автографа» – на Форумі відразу знайшов свого видавця. Валерій Добробатько, голова поліграфічно-видавничого центру ТОВ «Мавік», запропонував видати цю книжку великим тиражем і подарував Галині хрестоматію «Блакитні вежі», яку було визнано як соціально важливий проект, куди ввійшли найвідоміші твори авторів Кіровоградської області. Проект було обговорено ще із самим Леонідом Куценком.

Тамара Саміляк, директор видавництва «Імекс-ЛТД», своїм книжковим подарунком «На пам’ять про рідний край» відзначила найкращу, на її думку, роботу, проект Дар’ї Ільченко – комплект поштових листівок із філософським змістом «Бережіть собори своїх душ (собори і храми Кіровоградщини)».

Серед усіх проектів не можна оминути й інших, виготовлених з любов’ю та винятковою наполегливістю, – культурно-розважальний журнал Романа Базаки «Intermezzo», молодіжний журнал коміксів Ольги Цимбаліст «WHOдожники», регіональне молодіжне видання Світлани Чередніченко «ТАКЕ», збірку постмодерної української прози Надії Фролової «Оріґамі-блюз», дитяче перекладне видання Юлії Овчиннікової «Життя прекрасне: твори польських письменників», проект літературознавчої монографії Наталі Романюк «Поезія і поетика степу в українській літературі», інтернет-видання Олени Гурмач «Голодний студент», альбом Катерини Дічкової «Майстри художніх народних промислів Кіровоградщини».

Керівники всіх кіровоградських видавничо-поліграфічних центрів прийшли на свято не з порожніми руками – подарували найкращі зразки своєї видавничої продукції. У кожного із запрошених гостей знайшлися свої побажання (здебільшого – творчості), похвала й рекомендації на адресу студентів. Кіровоградські видавці й редактори розповідали про шляхи розвитку власних видавництв, нагадали студентам і про те, що вигідні проекти, ті, що матимуть комерційний успіх, – ось рецепт виживання регіональних видавництв.

На фініші Форуму багато студентів-авторів видавничих проектів отримали візитівки місцевих видавців із запрошенням до співпраці та видавничої реалізації представлених проектів.

Юлія Овчиннікова, студентка 53‑ої групи факультету філології та журналістики