Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Навчання та мандри географів КДПУ

28 жовтня 2011 року відбулася щорічна, вже традиційна, звітна конференція з польових практик студентів спеціальності “Географія”.

Під час конференції виступили студенти та викладачі. Завідувач кафедри географії та геоекології, проф. Кривульченко А.І. і декан факультету доцент Клоц Є.О. відзначили високий рівень проведення практик. За результатами проходження практик студентами були підготовлені відповідні звіти та змонтовано короткі фільми.

Студенти колишнього першого курсу, а зараз другого, звітували щодо проведення топографічної, геологічної, гідрологічної та туристської практик, які були проведені на території ландшафтного парку “Бузький Гард”, що знаходиться на території Миколаївської області (керівники практик – доценти Вовк В.М., Колотуха О.В., асистент Онищенко Є.В.).

Студенти третього курсу проінформували про особливості геоморфологічної, ґрунтознавчої та ландшафтознавчої практик, які відбулись на території Поділля, Передкарпаття, Карпат та Закарпаття (керівники практик – доцент Домаранський А.О., ст. викладач Онойко Ю.Ю., ст. викладач Зарубіна А.В.).

Студенти цього ж курсу пройшли геоботанічну практику (керівник практики – доц. Мирза-Сіденко В.М.), під час якої вони ознайомились з ранньовесняною флорою Чорного лісу (Знам’янський район), байрачними лісами Андросівської балки (ст. Канатове), прибережно-водними угрупованнями долини р. Інгул, флорою дендропарку Веселі Боковеньки (Долинський район), колекцією тюльпанів голандських сортів дендропарку ім. 50-ти років Жовтня (м. Кіровоград). Загальною метою практики є формування загальнонаукових понять про флористичне та ценотичне різноманіття рослинного покриву, набуття практичних вмінь, що полягають у здійсненні геоботанічних описів, визначенні та гербаризації рослин.

Як завжди цікавою була комплексна фізико-географічна та суспільно-географічна практика у студентів третього курсу, адже проходила вона на території Лівобережжя Нижнього Дніпра, Степового Криму та в Гірському Криму (керівники практики – доценти Колотуха О.В., Гелевера О.Ф., асистент Онищенко Є.В.).

Змістовно проходила суспільно-географічна практика і у студентів четвертого курсу, вони змогли ознайомитись з цілим рядом підприємств Кіровоградської області (керівники практики – доцент Семенюк Л.Л., ст. викл. Зарубіна А.В.).

У ході проведення навчальних польових практик викладачі проводять виховну роботу зі студентами, а саме: проводять співбесіди з техніки безпеки в польових умовах, розповідають їм про роль колективу у життєдіяльності людини, виховують правила поведінки у колективі, показують елементи облаштування табору та забезпечення життєдіяльності в польових умовах, виховують дисципліну поведінки у таборі та в населеному пункті, залучають студентів до культурного проведення вільного часу та відпочинку – пісні та конкурси біля вогнища, гра у футбол, купання.

 

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись