Величне свято Перемоги
Упевнено крокує по планеті 2011 рік. У забуття ідуть усі 1418 днів і ночей Великої Вітчизняної війни. З кожним днем зменшується кількість її учасників і свідків. Але в ім’я сьогоднішнього і світлого завтра нетлінною повинна залишитись пам’ять нащадків про тих, хто в буремні роки своїм життям захистив Вітчизну від фашистських поневолювачів. Наш святий обов’язок – примножувати славні традиції батьків і дідів. Чиїх батьків, чиїх синів ми діти?
Давно відлунали канонади грізних боїв, давно рвучкі весняні вітри пошматували й тануть у мареві часу. І тільки все світле, героїчне, людяне й велике на довгі віки зберігає пам’ять народна. Та й хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя за рідну землю?
До Дня Перемоги наукова бібліотека Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка провела ряд заходів. Захоплююче відбулася зустріч студентів із бібліотекарем, ветераном Великої Вітчизняної війни Поєдинок Н. С., яка із хвилюванням поділилась своїми спогадами.
Універсальний читальний зал №1 презентує виставку «Заради життя на Землі!» Світлі й трагічні сторінки тих полум’яних років розкриваються в рубриках:
- Благословенна й радісна година. (Представлені книги, фотоальбоми хвилюючої миті Перемоги).
- За рідний край віддать готові вони свою гарячу кров. (Висвітлюється Україна в роки Другої світової війни, возвеличуються прості українці, маршали, освітяни, науковці, партизани,- всі, хто власним життям приблизив Перемогу. Не залишається поза увагою трагедія Бабиного Яру. Подаються документальні факти та матеріали, що відтворюють боротьбу за визволення від фашистських загарбників на території нашої степової Кіровоградщини / «Подвиг у спадок», «Сторінки безсмертя» Ю. Матівоса, «Нацистський окупаційний режим: маловідомі сторінки з історії Олександрівського р-ну» І. Петренка, «Щоб пам’ятали» В. Доценка/).
- Ми свято шануємо пам’ять усіх, хто власним життям нашу юність зберіг. (Пам’ять про загиблих кіровоградців увічнюють книги Скорботи України та пам’яті України, «Земний уклін тобі, солдате…» В. Шурапова, Р. Федосєєвої).
- Багато на нашій Землі обелісків, вкарбовані в них золоті імена. (Пам’ятники радянським воїнам у Європі).
- Вклонімося величним тим рокам. (Виховні заходи, присвячені Дню Перемоги).
Особливої уваги виставки бібліотеки природничо-географічного факультету «Салют, тобі Перемого» заслуговують нагороди старшого сержанта Сорокового І. А., вдячний лист маршала К. Рокосовського, посвідчення за участь в героїчній обороні Кавказу, червоноармійська книжка, військовий квиток.
Новий погляд на події Другої світової війни демонструє виставка абоненту №1 «Війна. Народ. Перемога» книгами: «Український Vaterland», «Лето 1941. Украина», І. К. Патриляк, М. А. Боровик «Україна в роки Другої світової війни: спроба нового концептуального погляду».
На виставці філологічного читального залу №2 «І доки є пам’ять» представлені твори українських поетів того часу, в яких замальовується духовне життя суспільства, героїзм і патріотизм нашого народу. Виставка ілюстрована репродукціями видатних майстрів пензля С. Герасимова, Т. Ганоненка, А. Дейнекіна. А також демонструються фотодокументи з меморіальних комплексів «Бретська фортеця», «Хатинь».