Діалектологічна практика, або «народився, оженився і помер»

Кінець жовтня для студентів-філологів – це підведення підсумків діалектологічної та соціолінгвістичної практики. Під керівництвом Тетяни Василівни Громко студенти третього курсу протягом літа досліджували живе мовлення носіїв діалектологічних скарбів, черпаючи життєвий досвід, мудрість літніх людей, знайомилися із традиціями, звичаями Кіровоградщини.

Тематичні обрії нашої діалектологічної практики торкнулися, мабуть, чи не всіх найцікавіших реалій людського життя. Лексика свояцтва, родильна, весільна, поховальна обрядовість. Дійсно, народився, оженився і помер! Думаю, що кожен погодиться з тим, на скільки цікаво було досліджувати весілля як один із найперших етапів родинного життя. Факультет філології та журналістики – факультет наречених і кому, як не нам, варто знати всі родзинки весільного таїнства.

Студенти дуже ретельно підготувалися до звітної конференції. Ганна Дудник продемонструвала власний вишитий весільний рушник із поетичним коментарем. Аліна Дудник у формі презентації показала всі етапи весілля, уживаючи зібрану лексику. Тамара Яхонтова підготувала справжній відеорепортаж із місця подій: історія села, сучасний стан, знайомство з жителями, а найголовніше – фіксація кожної розмови. Юлія Сафарян свій звіт подала як презентацію з багатьма фотографіями, на яких зображувалися носії інформації під час певного обрядового дійства. Каріна Веретеніна підготувала цікаву добірку відеозаписів – прозвучали варіації весільних пісень. Євгенія Меркулова свою розповідь супроводжувала показом родинних фотокарток, яким більше 100 років – це, справді, раритети. Богдан Боровський досліджував  ще й  будівельну лексику – зібрав багатий матеріал та ще й піч збудував.

Захист діалектологічної практики був надзвичайно цікавим! Особлива атмосфера: національний одяг, живе спілкування, щирі враження. Усе по душі та для душі!

Ганна Дудник, студентка 32-ї групи факультету філології та журналістики