Ювілейна конференція з навчальних географічних практик
24 жовтня 2013 року студенти та викладачі природничо-географічного факультету зібралися разом для проведення вже традиційної звітної конференції з навчальних польових практик.Як і щороку аудиторія була переповненою, адже ця подія завжди викликає неймовірну цікавість у студентів всіх курсів.
Цьогорічна конференція була дещо незвичною. Чому? Бо для природничо-географічного факультету цей навчальний рік є ювілейним, – йому виповнюється 20 років, а, отже, і практики мають свій ювілейний присмак. Тож власне дійство розпочалося зі вступного слова завідувача кафедрою географії та геоекології професора, доктора географічних наук Кривульченка Анатолія Івановича, який привітав всіх присутніх з цією визначальною датою. Після цього слово взяла перша випускниця факультету, а зараз успішний викладач кафедри географії та геоекології – Маслова Наталія Миколаївна, яка повідала про непрості роки початку існування факультету і про труднощі проведення перших польових практик. Після її виступу студентка 51 групи Пустова Марія зробила невеличкий екскурс в історію рідного факультету і продемонструвала присутнім чудову відеопідбірку всіх практик, починаючи з 1994 року.
З цього і почалась презентація польового сезону практик 2013 р. Студенти колишнього першого, а нині другого курсу розповіли цікавинки геологічної, топографічної та гідрологічної практик на Південному Бузі у Миколаївській області та метеорологічної практики. Студенти третього курсу підготували цікавий фільм про змістовні практики з геоморфології, грунтознавства і загалом фізичної географії в Західній Україні, адже вони милувалися ландшафтами Поділля, Надзбруччя, Передкарпаття і безумовно Карпат. Цікавими були їх спогади і щодо геоботанічної практики, яка здебільшого охоплює територію Кіровоградської області. Студенти четвертого курсу поділились своїми враженнями щодо комплексної фізико- і економіко-геогафічної практики на півдні України, де вони мали можливість ознайомитись з ландшафтами Олешківських пісків, Передсивашшя, Степового Криму і Південного Берега Криму. Щодо останнього, то у студентів назавжди у пам'яті закарбуються спомини щодо Карадазького вулканічного масиву, Балаклавської затоки, величі крутосхилів Форосу та біорізноманіття Нікітського ботанічного саду. Насамкінець слово взяла студентка 51 групи Беценко Валентина, яка розповіла про господарські об’єкти Кіровоградської області, відвідані в ході суспільно-географічної практики.
Загалом робочу атмосферу конференції розбавляли гарні відеопрезентації, а також виконання авторських пісень під гітару студентів 3 курсу Гриценка Андрія, Перевєденцева Володимира і Мотька Руслана. Завершив конференцію виступ Кривульченка Анатолія Івановича, який продемонстрував присутнім власні світлини, зроблені в Італії, і побажав факультету довгих років процвітання, а студентам-практикантам все нових і нових маршрутів, знань та вражень.
Студенти всіх курсів, що були на конференції, отримали масу нових емоцій і тепер з нетерпінням очікують нового польового сезону 2014 року.
Кумпан Анатолій, 51 група