27-28 вересня 2013 року на базі Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція та ХХ Всеукраїнські педагогічні читання “Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: розвиток творчої особистості”. Співорганізаторами конференції виступили Національна академія педагогічних наук України, Кіровоградська обласна рада, Кіровоградська обласна державна адміністрація, Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації, Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, Українська асоціація імені Василя Сухомлинського.

На конфренцію прибуло близько 800 науково-педагогічних та педагогічних працівників, аспірантів, студентів. Серед гостей і учасників конфренції 9 науковців із Російської Федерації, 7 науково-педагогічних працівників із КНР (Пекінський державний педагогічний університет), 2 представники Увінської школи, в якій час війни працював В.О. Суомлинський, науковці з Казахстану, близько 50 осіб із Національної академії педагогічних наук України, близьк 50 осіб з різних регіонів України. У конференції взяли участь представники усіх районів і міст області, більшість голів Обкомів Профспілки освітян і науковців України.

Із привітанням учасникам конференції виступили заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Г.В. Пастух, заступник голови Кіровоградської обласної ради Владав І.В., Віце-Президент НАПН академік А.М. Гуржій.

З доповідями на пленарному засіданні виступили Іван Дмитрович Бех, доктор психологічних наук, професор, академік НАПН України, директор Інституту проблем виховання НАПН України, Ольга Василівна Сухомлинська, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України,академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, Сяо Су, доктор педагогічних наук, професор Інституту порівняльної педагогіки Пекінського педагогічного університету (Китайська Народна Республіка), Михайло Вікторович Богуславський, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент РАТ, (м. Москва, Росія),завідувачлабораторіїісторіїпедагогікиіосвіти Федеральноїдержавної науковоїустанови «Інститут теоріїіісторіїпедагогіки» РАТ, Голова Вченої радизісторіїосвітиі педагогічної науки РАТ, Валентина Григорівна Риндак, директор Інститутупедагогікиі менеджментуОренбурзькогодержавногоуніверситету,доктор педагогічних наук, професор, ГоловаУральськоїасоціації В.О. Сухомлинського, Світлана Іслан-Газіївна Калїєва, доктор педагогічних наук, професор Казаськогонаціональногопедагогічногоуніверситетуімені Абая (м. Алмати,Республіка Казахстан), Валентина Федорівна Деркач, директор Павлиської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. В.О. Сухомилнського, заслужений працівник освіти України, Олександра Яківна Савченко, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України,головний науковий співробітник лабораторії початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України.

Педагогічний колектив КДПУ ім. В.Винниченка та ряд наукоців університету були нагороджені Почесною грамотою Національної академії педагогічних наук України.

Після пленарного засідання учасникам конференції було представлено святковий концерт (художній керівник — професор А.Є. Коротков).

Учасники конференції плідно працювали у засіданнях 5 секцій.

У день народження В.О. Сухомлинського, 28 вересня, частина учасників  відвідала Павлиську загальноосвітню школу № 1 ім. В.О. Сухомлинського, та поклала квіти до могили видатного вченого та педагога.