ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ ДО ПІДВИЩЕННЯ ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ ШКОЛЯРІВ У КОНТЕКСТІ ВИМОГ ОСВІТНЬОГО СТАНДАРТУ НОВОЇ УКРАІНСЬКОЇ ШКОЛИ

УДК 378.14.015.62

Г.А.Фесенко

Херсонський державний університет

Анотація. У статті проаналізовано основи Стандарту освіти нової української школи та навчальні програми з математики для учнів основної і старшої школи, визначено вимоги до організації навчального процесу з математики, націленого на формування в учнів фінансової компетентності, встановлено недоліки у підготовці вчителів математики і студентів до здійснення цього напряму методичної діяльності, проаналізовано навчальні плани підготовки майбутніх учителів до навчання учнів математики, орієнтованого на збагачення їх досвіду з основних видів фінансових операцій, розроблено програми спецкурсів для студентів з підвищення їх власної фінансової грамотності та підготовки до проектування роботи з формування фінансової компетентності школярів.

Ключові слова: підготовка майбутніх вчителів математики, підвищення фінансової грамотності, методика навчання математики.