Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ФАХОВА ДИСЦИПЛІНА «КОМПОЗИЦІЯ» В РОЗВИТКУ ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ВЧИТЕЛІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

ПІДДУБНА Оксана Михайлівна −

кандидат педагогічних наук, доцент,

завідувач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання

Житомирського державного університету імені Івана Франка

https://orcid.org/ 0000-0002-5937-0677

Анотація

У статті проаналізовано проблему професійної підготовки майбутніх учителів образотворчого мистецтва зі спеціальності: 014 Середня освіта (образотворче мистецтво). Вивчення дисципліни «Композиція» розглянуто, як необхідна умова для підвищення рівня професійної майстерності, як один із факторів розвитку творчих здібностей майбутніх учителів образотворчого мистецтва. Метою вивчення фахових дисциплін є не тільки набуття теоретичних знань, художньо-практичних умінь та навичок, а формування таких якостей майбутнього вчителя, які зумовлять його творчу професійну діяльність.

Ключові слова: викладач образотворчого мистецтва, композиція, творчі здібності, професійна підготовка.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Живопись: [учеб. пособие для студ. высших учеб. заведений] / Н. Бесчастнов и др. Москва: ВЛАДОС, 2003. – 224 с.

2. Молева Н. П. Чистяков: теоретик и педагог / Н. Молева, Э. Белютин – Москва: Изд-во академии художеств СССР, 1953. – 235 с.

3. Піддубна О. М. Формування творчої активності майбутніх учителів образотворчого мистецтва у процесі занять живописом. // Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка, – 2012. Вип. 67. – С. 70–73.

4. Популярная художественная энциклопедия: Архитектура. Живопись. Скульптура. Графика. Декоративное искусство / [гл. ред. В. М. Полевой; ред. кол.: В. Ф. Маркузон, Д. В. Сарабьянов, В. Д. Синюков]. – Москва: Сов. Энциклопедия. Книга ІІ. М-Я, 1986 – 432 с.

5. Ростовцев Н. Н. Развитие творческих способностей на занятиях рисованием: [учеб. пособие для студентов худож.-граф. фак. пед. интов] / Н. Н. Ростовцев, А. Е. Терентьев – Москва: Просвещение, 1987. – 176 с.

6. Чистяков П. П. Письма, записные книжки, воспоминания. – Москва: Искусство, 1953. – 310 с.

7. Членова Л. Олександр Мурашко: сторінки життя і творчості. – Хмельницький, 2005. – 256 с.

8. Шорохов Е. В. Композиция: [учеб. для студентов худож.-граф. пед. ин-тов.]. – Москва: Просвещение, 1986. – 207 с.