Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПОСТАТЬ ВОЛОДИМИРА ЗУБИЦЬКОГО У МИСТЕЦЬКІЙ КУЛЬТУРІ ХХІ СТОЛІТТЯ (БАЯННО-АКОРДЕОННИЙ АСПЕКТ)

ДУШНИЙ Андрій Іванович –

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри народних музичних інструментів та вокалу

Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка,

член-кореспондент Міжнародної академії наук педагогічної освіти, заслужений діяч естрадного мистецтва України

СОБІЛЬ Іван Володимирович –

студент Інституту музичного мистецтва

Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка

Анотація

Мета статті спрямована на уніфікацію постаті Володимира Зубицького у сфері збагачення баянноакордеонного реперутару та масштабів концертної та організаційної діяльності в мистецькій культурі ХХІ століття. Низка творів композитора створені на фольклорній основі. Водночас, маестро звертається до неофольклоризму а інколи – нової фольклорної хвилі, тим самим експериментуючи із музичною мовою творить геніальну музику, яка починаючи із кінця 70-х років XX століття є затребуваною та бажаною у репертуарі виконавців та творчих колективів світу.

Ключові слова: баян-акордеон, творчість, соната, сюїта, зошит, концерт, п’єса, виконавство, організаційна діяльність.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Басурманов А. Баянное и аккордеонное искуство / А. Басурманов. – М.: КИФАРА, 2003. – 540 с.

2. Гейченко М. Фольклорні джерела у баянній творчості Володимира Зубицького / М. Гейченко // Наукові записки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Серія: Педагогічні науки. – 2012. – Вип. 107 (1). – С. 111–117.

3. Голяка Г. П. Володимир Зубицький і Астор П’яццолла: творчий перетин у французькому культурному просторі / Г. П. Голяка // Теоретичні питання культури, освіти та виховання: зб. наук. пр. / заг. ред. М. Б. Євтух; укл. О. В. Михайличенко. – Київ, 2006. – Вип. 30. – С. 253–258.

4. Голяка Г. П. Володимир Зубицький: горизонти творчості / Г. П. Голяка [Електронний ресурс]. Режим доступу:http://knmau.c om.ua/naukoviy_visnik/086/pdf/27.pdf

5. Голяка Г. П. Дитячі сюїти Володимира Зубицького в сучасному репертуарі баяністів /
Г. П. Голяка // Мистецтво та освіта сьогодення: проблеми взаємодії мистецтва, педагогіки та теорії і практики освіти: зб. наук. пр. – Х., 2006. – Вип. 18. – С. 338–351.

6. Гончаров А. О. Неофольклористичні тенденції у баянній творчості В. Зубицького: автореф. дис. … канд. мистецтвознавства: спец. 17.00.03 «Музичне мистецтво» / Гончаров Анатолій Олександрович; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. – К., 2006. – 17 с.

7. Давидов М. Історія виконавства на народних інструментах (Українська академічна школа): підручник / М. Давидов. – К.: НМАУ ім. П. Чайковського, 2010. – 592 с.

8. Душний А. Всеукраїнський тур маестро Володимира Зубицького та його проекція на пропаганду баянно-акордеонного мистецтва / А. Душний, В. Шафета // IV Всеукраїнська «Музична освіта України: проблеми теорії, методики, практики» та IV Міжнародна «Народноінструментальне мистецтво на зламі ХХ–ХХІ століть» наук.-практ. конф. (ДДПУ ім. І. Франка, 30.04. – 02.05.2011, м. Дрогобич): зб. мат. та тез / ред. -упор. А. Душний, Б. Пиц. – Дрогобич: По́світ, 2011. – С. 209–214.