Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

РОЗВИТОК ВОКАЛЬНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ЕСТРАДНОГО ВИКОНАВЦЯ

ВАРНАВСЬКА Лариса Іванівна –

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики музичного виховання, співу та хорового диригування

Криворізького державного педагогічного університету

ВІКТОРОВА Маргарита Вікторівна –

Криворізького державного педагогічного університету

Анотація

У статті висвітлено питання розвитку вокальної техніки естрадного виконавця та використання ним музично-технічних засобів, що є актуальним у становленні вокальної майстерності студентів мистецьких дисциплін. З’ясовано специфіку особливостей інтонаційно-технічних вправ у процесі розвитку вокальної техніки студентів та використання при цьому музично-технічних засобів розвитку вокальної майстерності естрадного виконавця. Розглянуто класифікацію методів вокального навчання, які є сукупністю принципів та практичних прийомів методологічної бази педагогіки естрадного сольного співу. Розкрито основні етапи роботи естрадного виконавця з мікрофоном, надано поради з приводу поводження з мікрофоном на виступі, особливості запису вокалу в комп’ютерній студії.

Ключові слова: мистецтво естрадного співу, вокальна техніка, розвиток вокальних умінь та навичок, інтонаційно-технічні вправи, музично-технічні засоби.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Вікторова М. В. Естрадний спів як засіб формування вокальних умінь і навичок студентів факультету мистецтв: [Навчально-методичний посібник] / Маргарита Вікторівна Вікторова. – Кривий Ріг: КДПУ, 2016. – 287 с.

2. Германская история в новое и новейшее время, тт. 1 – 2. – М., Музгиз, 1970. – С. 50 – 83.

3. Донец-Тессейр М. Э. Збiрник вправ для розвитку технiки легких жiночих голосiв. Вип. 3. Гами. Арпеджiо. Швидкiсть: З передмовою та метод. вказiвками / Упорядкувала проф. М. ДонецьТессейр; Загальна ред. С. Павлюченка. – Київ: Держ. вид. образотворчого мистецтва i муз. лiт. УРСР, 1962. – 109 с.

4. Люш Д. Развитие и сохранение певческого голоса [текст] / Дмитрий Васильевич Люш. – Киев: Муз.Україна, 1985. – 144 с.

5. Морозов В. П. Вокальный слух и голос / Владимир Петрович Морозов.. – Л.: Музыка, 1965. – 88 с. – (В помощь педагогу-музыканту).