З далеких мандрів повернувшись …

Природничо-географічний факультет має багато славних традицій. Доброю традицією стає і туристичний вечір, який, зазвичай проходить наприкінці року і є так би мовити підсумком роботи. Вечір проводять студенти, викладачі кафедри географії та геоекології, а також просто люди, яким небайдужий туризм, подорожі та романтика мандрів.

На вечорі викладачі факультету, студенти природничо-географічного факультету, факультету фізичного виховання, а також друзі-туристи поділилися спогадами про походи, подорожі і спортивний туризм як вид діяльності.

Вечір вела студентка 4 курсу природничо-географічного факультету — Мошна Ірина.

Для того, щоб не бути голослівними туристи та мандрівники використали всі свої знання та вміння комп'ютера для створення яскравих презентацій та міні-фільмів. Учасники та керівники походів традиційно ділилися враженнями від похідного життя та різноманітних змагань.

Тарас Швайка, студент 3 курсу природничо-географічного факультету, розповів про освоєння водного туризму студентами під керівництвом Андрія Олександровича Домаранського, доцента кафедри географії та геоекології природничо-географічного факультету. Подорож відбулася влітку на одній з наймальовничіших річок області — Синюсі.

Босецька Вікторія, студентка 4 курсу природничо-географічного факультету, розповіла про діяльність секції спортивного туризму, скелелазіння та спортивного орієнтування, а також презентувала відео, яке продемонструвало що ж таке “бути туристом” не на словах, а на ділі.

Туристи ніколи не зупиняються на досягнутому, а тому Черна Юлія, студентка 4 курсу природничо-географічного факультету, повідомила про підкорення походу III категорії складності по Карпатам, що відбувся в серпні.

Дмитро Анпілов, студент 5 курсу природничо-географічного факультету, почав вдосконалюватись в іншому ключі і спробував себе у ролі керівника походу I категорії складності, що був проведений ним восени.

Мошна Ірина, студентка 4 курсу природничо-географічного факультету, розповіла про похід II категорії складності гірським Кримом у травні, що був здійснений групою студентів природничо-географічного факультету та факультету фізичного виховання під керівництвом викладача Криворізького національного університету. Також було представлено фільм, знятий влітку в поході II категорії складності по гірському Криму, в якому доповідач брала участь.

Про свою подорож на Кавказ і, зокрема, сходження на Ельбрус розповів доцент кафедри географії та геоекології, керівник секції зі спортивного туризму, президент федерації зі спортивного туризму, Колотуха Олександр Васильович.

Про діяльність Обласного Центру туризму, краєзнавства,спорту і екскурсій учнівської молоді розповів його працівник, випускник ПГФ, Лісота Андрій Андрійович.

Було презентовано 8 презентацій і один фільм, які стали гарною ілюстрацією до всього сказаного під час туристичного вечору.

Але що ж це за туристи, без похідних пісень? Під час вечору в дружній атмосфері було виконано декілька пісень студенткою 41 групи ПГФ Черною Юлією та випускником факультету історії та права за спеціальністю історія та географія Штанденко Василем, які стали такими близькими серцю для туристів багатьох країн.

Туристи – це люди добре пристосовані до будь-яких умов, хто звик долати всі перешкоди з посмішкою на обличчі, піснею та сподіваючись лише на надійних друзів.

Також на вечорі виступили доцент кафедри географії та геоекології — Вовк Валентин Михайлович та заступник декана природничо-географічного факультету з навчально-виховної роботи — Дефорж Ганна Володимирівна.

Тепла компанія туристів сприяла невимушеності. Завдяки вечору у новачків була можливість побачити, що їх чекає, а у бувалих туристів — згадати свої подорожі і поглянути на них зовсім по-новому.

Мошна Ірина, студентка 41 групи ПГФ, заядла туристка.