Презентація книги “Водні об'єкти Кіровоградської області”

1 лютого 2012 року у відділі економіки, виробництва та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського відбулася презентація книги доктора географічних наук, професора кафедри географії та геоекології КДПУ імені В. Винниченка Анатолія Кривульченка “Водні об'єкти Кіровоградської області”.

Ця монографія - результат понад 20-річної праці автора по збиранню, систематизації та аналізу гідрографічних, гідрологічних, лінгвогеографічних, гідронімних, картографічних, аерокосмічних, історичних матеріалів та даних.

На презентації виступили: начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Топузов Ю.Г., заступник начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Фоменко Р.П.; завідувач кафедри загального і слов'янського мовознавства Національного університету "Києво-Могилянська академія», професор Лучик В.В., доцент кафедри української мови КДПУ Громко Т.В.; завідувач навчально-методичного кабінету географії Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського Хлань Л.М.; представники Кіровоградського національного технічного університету, Обласного краєзнавчого музею, Центру дитячого туризму.

Промовці відзначали унікальність представленої монографії, її географо-лінгвістичний характер. До того ж, праця Анатолія Івановича має яскраво виражене практичне значення для широкого кола фахівців органів державного управління, водогосподарських, лісогосподарських, гідрометеорологічних, гідро-геолого-меліоративних, природоохоронних служб, а також фізико-географів, лінгвістів, істориків, краєзнавців, тому піднімалося питання про продовження роботи та дослідження ставків та водосховищ краю.

На жаль, тираж книги “Водні об'єкти Кіровоградської області” малий — всього 100 екземплярів, і хоча автор передав примірники монографії і в науково-дослідний проектний інститут землеустрою, і в Кіровоградський обласний центр гідрометеорології, і в ОУНБ імені Д. Чижевського, також ці книги, зокрема, мають бути й у бібліотеках шкіл області. З огляду на це, на презентації прозвучала пропозиція клопотати перед Обласною державною адміністрацією та Обласною радою щодо другого тиражу монографії. Крім того, книгу “Водні об'єкти Кіровоградської області” та її автора — професора кафедри географії та геоекології КДПУ імені В. Винниченка Анатолія Кривульченка — запропоновано висунути на здобуття обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.