istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Відбулася презентація видання «Археологія України за роки незалежності»

14 березня 2023 року у стінах Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка відбулась презентація книги "Археологія України за роки незалежності".

Унікальне науково-популярне видання підсумовує роботу українських дослідників протягом 1991–2021 років.

Окремі сторінки книги розповідають про розкопки на території області — стоянку неандертальців біля с. Андріївка, скіфський курган Лита Могила, Васинський курган, місто золотоординського часу біля с. Торговиця та інші.

Проект був реалізований з ініціативи ВГО "Спілка археологів" та Інституту археології НАН України.

Під час заходу археологи Ірина Козир, Микола Тупчієнко та Кирило Панченко поділились історіями про цікаві відкриття у регіоні. По завершенню презентації частина книг була передана до бібліотек, закладів освіти, а також провідних музеїв області.

Автори видання зазначили, що вихід книги не був би можливим без героїчності наших Збройних Сил України, а також висловили сподівання на нові польові сезони.