istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Про Археологічний музей імені Нінель Бокій

foto1

Археологічний музей імені Нінель Бокій створений на базі університету у 2011 році. Наш заклад є одним із найкращих зібрань старожитностей в області. Одночасно він присвячений пам’яті українського археолога, фундатора системних досліджень та охорони пам’яток в області – Нінель Михайлівні Бокій (1937–2008). До створення музею при кафедрі історії України із 1978 року постійно діяла археологічна лабораторія.

У сучасній експозиції представлено майже 1 тисячу предметів. Більшість артефактів походить з території Кіровоградської області. Найдавніші знахідки в нашому музеї – кістки мамонтів та бізонів (50-75 тис. р. до н. е.). До перших речей виготовлених людиною належать знаряддя праці кам’яної доби. У вітринах ви також побачите яскравий посуд та зразки пластики з розкопок трипільських поселень. Ознайомитесь із розвитком матеріальної культури населення доби бронзи, скіфських та сарматських племен. Велику частину нашої виставки складають матеріали досліджень золотоординського міста XIV ст. біля с. Торговиця, що тісно пов’язані з подіями Синьоводської битви 1362 року. Найбільш пізні речі належать до XVIIІ ст. Щороку фонди закладу поповнюються новими знахідками завдяки роботі на факультеті історії та права постійної археологічної експедиції.

Музей є одним із наукових, освітніх та культурних центрів університету. На базі музею проводяться заняття з археології та давньої історії України, а також навчальні практики. Заклад неодноразово виступав партнером для проведення регіональних, всеукраїнських та міжнародних форумів. Ми відкриті для співпраці з іншими науковими та просвітницькими установами.

Відвідавши Археологічний музей імені Нінель Бокій, ви ознайомитесь не лише з матеріальною культурою населення, а й із яскравими епізодами давньої, середньовічної та ранньомодерної історії нашого регіону.