Студентська науково-практична конференція «Історичні, ідеологічні, політико-правові, культурологічні проблеми всесвітньої історії», присвячена 100-річчю ЦДПУ імені В. Винниченка
17 листопада 2021 року члени проблемної групи кафедри історії України та всесвітньої історії «Проблеми державотворення, культурогенезу та повсякденного життя народів світу в епоху Середньовіччя та Нового часу», яка діє під керівництвом доцента О.М. Марченка, провели студентську науково-практичну конференцію «Історичні, ідеологічні, політико-правові, культурологічні проблеми всесвітньої історії», присвячену 100-річчю Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
Студентські виступи торкалися різних сторін політичної, соціально-економічної, культурної, світоглядної, повсякденної історії країн Європи, Азії, Америки від античності до новітнього часу.
Наприклад, Сергій Юрченко проаналізував спільне й відмінне в східній політиці Гнея Помпея і Юлія Цезаря; Володимир Шевченко розкрив хронологію середньовічної пандемії («Чорної смерті») і як з нею намагалися впоратися та який вона мала вплив на подальшу історію європейського суспільства. Він же виступив із повідомленням про причини, процедури, наслідки проведення імпічменту президента в історії США.
Віталій Пахолівецький висвітлив питання особливостей проживання єврейства в межах Російської імперії на прикладі міста Єлисаветграда.
Вікторія Шевченко охарактеризувала історіографію питання еволюції форм і художньо-стильових особливостей костюмів європейських законодавців мод (Франції та Англії) в XVIII–ХІХ ст. та показала їхній вплив на розвиток міської моди в Російській імперії.
Павло Матійко сформулював філософське підґрунтя ідеології нацизму.
Микола Сабадаш виступив з інформацією про історичне значення Фултонської промови В. Черчилля та який вона мала вплив на світову спільноту.
Іван Смірнов розкрив сутність диктатури Пак Чон Хі в Південній Кореї, продемонстрував його філософський погляд на державне управління і на прикладах показав результат корейського економічного дива та реалізації проєкту модернізації держави.
За результатами конференції буде виданий збірник матеріалів, який, сподіваємося, буде корисним для учнів середньої та старшої школи, бакалаврів, магістрів, а також для всіх, хто цікавиться історією, культурою, повсякденністю народів світу.
- Інформацію надано факультетом історії, бізнес-освіти та права