Наукові записки. Серія: Право

УМОВИ ОПТИМІЗАЦІЇ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВИХ ЗАСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАЙНЯТОСТІ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Кондратенко Віталій Миколайович

кандидат юридичних наук, доцент,

доцент кафедри галузевого права та правоохоронної діяльності

Центральноукраїнського державного педагогічного

університету імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті здійснено теоретико-правовий аналіз змісту системи адміністративно-правових засобів забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю. Розглянуто наступні юридичні засоби: а) юридичні засоби організаційного характеру щодо впорядкування форми, змісту та порядку складання трудових договорів і контрактів; здійснення повідомної реєстрації колективних договорів і угод; б) юридичні засоби фінансового характеру щодо порядку компенсації роботодавцям витрат за робочі місця осіб з інвалідністю, а також реалізації дозвільних процедур в частині отримання права користування пільгами з оподаткування; в) юридичні засоби контрольного характеру, у тому числі інспекційні відвідування та невиїзні інспектування; складання протоколів про адміністративні правопорушення та накладення штрафів у сфері зайнятості осіб з інвалідністю. Зроблено висновки на рахунок недієвості окремих зі вказаних юридичних засобів, тому запропоновано певні законодавчі зміни щодо поліпшення даної ситуації.

Ключові слова: адміністративно-правові засоби, зайнятість, органи публічної адміністрації, особи з інвалідністю, роботодавці, трудовий договір, штрафні санкції.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

Список використаних джерел:

1. Биба Н.М. (2012). Стан працездатності як підстава для диференціації правового регулювання трудових відносин. Актуальні питання інноваційного розвитку. 2012. № 2. С. 64-67.

2. Шабанов Р. І. Поняття та класифікація правових гарантій у сфері зайнятості населення. Jurnalul juridic national: teorie şi practică. 2014. № 5. С. 124-128.

3. Трудове право України: підручник; за загальною редакцією М.І. Іншина, В.Л. Костюка, В.П. Мельника. вид. 2-ге, перероб. і доп. Київ: Центр учбової літератури, 2016. 472 с.

4. Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю: наказ Мінсоцполітики України від 08.06.2001 № 260. Офіційний вісник України. 2001. № 27. Ст. 1219.

5. Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів: постанова Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 №115. Офіційний вісник України. 2013. № 16. Ст. 554.

6. Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці: постанова Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442. URL: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/442-92-п.

7. Про затвердження Положення про Державну службу України з питань праці: постанова Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96. URL: https://законодавство.com.

8. Про затвердження Порядку надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів: постанова Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 № 1010. Офіційний вісник України. 2007. № 60. Ст. 2377.

9. Деякі питання реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення»: постанова Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 № 347. Урядовий кур’єр. 2013. № 95.