Наукові записки. Серія: Право

УМОВИ СПРАВЕДЛИВОСТІ КРИМІНАЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА

Зеленський Сергій Миколайович

кандидат юридичних наук, доцент кафедри
галузевого права Кіровоградськогой державного педагогічного
університету імені Володимира Винниченка

Анотація

Стаття присвячена дослідженню справедливості в кримінальному правосудді. Необхідність такого дослідження обґрунтовується дією однієї з основоположних засад кримінального провадження та права людини на справедливий суд. У зв’язку із занепадом гуманістичних ідей, поглядів в суспільстві і праві, з’являється скептичне ставлення і до можливого досягнення справедливості в кримінальному провадженні. Однак, гносеологічна природа кримінального процесуального права дозволяє засаді справедливості і сьогодні проявляти свої неабиякі властивості в забезпеченні прав людини, встановленні рівного і неупередженого ставлення до людей. Рівність перед законом і судом в кримінальному правосудді при наявності достовірних доказів, отриманих в передбаченому законом порядку, сприяє справедливому і законному вирішенню кримінальної справи по суті. Концепт справедливості в кримінальному процесі означає впорядкованість, законність, сприяє зміцненню
правових основ держави.

Ключові слова: справедливість, засада, кримінальне провадження, права людини, закон, правосуддя

Повний текст статті

Список використаних джерел:

1. The Oxford Guide to United States Supreme Court Decisions. New York: , Oxford University Press, USA. - 1999. Physical Description : xvii - 428 p. - p. 205-206.
2. Безпека людського розвитку в правовій, соціальній державі : монографія / Л.С.Шевченко, О.А.Гриценко, Т. М. Камінська та ін. / за ред. д-ра екон. наук, проф. Л. С. Шевченко. – Харків : НУ «Юрид. акад. України імені Ярослава Мудрого», 2013. – 850 с.
3. Гольдман Р., Леонтовска Э., Франковски С. Верховный суд США о гражданских правах и свободах. – Польша: БЕГА, 1997. – 254 с.
4. Гриценко І. Право на справедливий суд / І. Гриценко, М. Погорецький // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. – 2012. – Випуск 91. – С. 4-8.
5. Каррі Девід П. Конституція Сполучених Штатів Америки посібник для всіх / Д. П. Каррі ; пер. з англ. О. Мокровольський. – Київ : Веселка, 1993. – 192 с.
6. Прокопенко О. Б. Право на справедливий суд: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юриди. наук спец.: 12.00.10 «Судоустрій; прокуратура та адвокатура» / О. Б. Прокопенко. – Харків, 2011. – 20 с.
7. Прокопенко О.Б. Право на справедливий суд: концептуальний аналіз і практика реалізації : монографія / О. Б. Прокопенко. – Х. : ФІНН, 2011. – 248 с.
8. Уайнреб, Ллойд Л. Отказ в правосудии [Текст] : уголовный процесс в США / Л. Л. Уайнреб. – М. : Юридическая литература, 1985. – 192 с.
9. Фулей Т. І. Застосування Європейської конвенції з прав людини при здійсненні правосуддя в Україні : навч.- метод. посіб. для суддів / [Т. І. Фулей] ; Акад. суддів України. – К. : Гештальт Консалтінг Груп : Прок-Бізнес, 2009. – 200 с.