Наукові записки. Серія: Право

аспірант Відкритого міжнародного університету

розвитку людини «Україна»

Анотація

У статті проведено дослідження актуальних та дискусійних проблем сутності природи забезпечення діяльності органів державної виконавчої служби досліджує досить актуальні та дискусійні питання, що стосуються сутності адміністративно-правового забезпечення діяльності державної виконавчої служби України та формулює її основні особливості, які визначають постійну професійну діяльність суб’єктів державного управління; використання адміністративних засобів та методів; метою є створення належних умов для ефективного здійснення, захисту, захисту та відновлення прав і свобод громадян. З цією метою доведено, що діяльність суб’єктів державного управління їх посадових та службових осіб, громадських об'єднань, які за допомогою відповідних гарантій повинні створити належні умови для здійснення прав і свобод громадян, запобігати та перешкоджати їх порушення та відновлення їх у разі необхідності (для притягнення до відповідальності порушників). Визначення автора "безпека" формулюється з точки зору адміністративно-правової доктрини як діяльності суб'єктів державного управління, яка за допомогою відповідних гарантій повинна створити належні умови для здійснення прав і свобод громадян. Відповідно до тлумачення, доречно зазначити, що надані державою гарантії є статистичною складовою поняття "безпека", а належна діяльність суб'єктів державного управління є динамічною складовою явища "безпека" . Під "правовим супроводом" слід розуміти діяльність суб'єктів державного управління їх посадових та службових осіб, громадських об'єднань, які за допомогою відповідних гарантій повинні створювати належні умови для здійснення прав і свобод громадян, запобігати та не допускати їх порушення та при необхідності їх відновлення (для притягнення до відповідальності порушників). Виправдана також категорія "адміністративно-правове забезпечення" - це безперервна професійна діяльність суб'єктів державного управління, яка здійснюється адміністративно-правовими засобами та методами, спрямованими на створення належних умов для ефективного здійснення, захист, захист та відновлення прав і свобод громадян.

Ключові слова: забезпечення, діяльність, органи державної виконавчої служби, суб’єкти, публічна адміністрація.

Повний текст статті:

Adobe Acrobat Pro PDF

Список використаних джерел:

1. Надьон О. В. Адміністративно-правове забезпечення фінансової безпеки банків: поняття та необхідні ознаки. Науковий вісник Ужгородського національного університету, 2016. Серія ПРАВО. Випуск 39. Том 2. с. 17.
  2. Костюченко О. Є. Визначення поняття «правове забезпечення». Науковий вісник Національного університету державної податкової служби України. 2015. № 1 (68). С. 14.
  3. Олейник А. Е. Совершенствование деятельности милиции по обеспечению конституционных прав неприкосновенности личности, жилища советских граждан и охраны их личной жизни: автореф. дисс. …канд. юрид. наук. К., 1986. С. 16.
  4. Опалева А. А. Конституционное право неприкосновенности личности и его обеспечение в деятельности органов внутренних дел: автореф. дисс. … канд. юрид. наук. М., 1986. с. 18.
  5. Волинка К. Г. Механізм забезпечення прав і свобод особи: питання теорії і практики: автореф. дис. … канд. юрид. наук / К. Г. Волинка. К., 2000. С. 5.
  6. Тиндик Н. П. Адміністративно-правове забезпечення правоохоронними органами імміграційного процесу в Україні : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук : спец. 12.00.07. Ірпінь, 2004. С. 7.
  7. Запорожець М. П. Адміністративно-правове забезпечення діяльності місцевих загальних судів України: дис. … наук. ступеня канд. юрид. наук : 12.00.07. Харків, 2004. С. 8.
  8. Стрельченко О.Г. Публічне адміністрування у сфері обігу лікарських засобів. дис. … докт. юрид. наук : 12.00.07. Державний університет внутрішніх справ. Дніпро, 2019. С. 196.
  9. Стрельченко О.Г. Доктринальна характеристика забезпечення діяльності органів державної виконавчої служби Україні. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія «Право». № 61. 2020 р.  С. 40-44.
  10. Ієрусалімова І. О. Механізм адміністративно-правового забезпечення прав і свобод людини та громадянина: дис. … наук. ступеня канд. юрид. наук: 12.00.07. Київ, 2006. С. 83.
  11. Корж-Ікаєва Т. Г. Адміністративно-правове забезпечення прав і свобод неповнолітніх: дис.... кандидата юрид. наук : 12.00.07. К., 2008. С. 45.
  12. Особливості стратегічного планування та цільового програмування в оборонній сфері України. Право і Безпека. 2017. № 2. С. 54.URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pib_2017_2_12
  13. Малиновський В. Я. Словник термінів і понять з державного управління. К. : Центр сприяння інституційному розвитку державної служби, 2005. C.168–169.
  14. Авер’янов В. Б. Реформування українського адміністративного права: ґрунтовний привід для теоретичної дискусії. Право України. 2003. № 5. С. 117.
  15. Стрельченко О. Г. Регулювання сфери обігу лікарських засобів: адміністративно-правове дослідження: монографія. Київ : Видавничий центр «Кафедра», 2019. С. 196.