Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Квітка Цісик – українська американка чи американська українка?

Четвертого  квітня  студенти факультету філології та журналістики вшанували пам’ять відомої американської співачки українського походження Квітки Цісик. Саме в цей день їй виповнилося б шістдесят років. Незважаючи на те, що Квітка народилася в Америці і прожила там все своє життя, її серце належало українському народу та було заповнене нашою  українською піснею. «Ця збірка пісень — бажання мого українського серця вплести радісні нотки в розпатлане життям полотно, на якому вишита доля нашого народу», – таким був епіграф до її альбому «Два кольори» 1989 року.

Більшість пісень, які виконує Квітка, відомі у виконанні інших співаків. Але саме  її  виконання вважають одним з найкращих,  її нікому не вдалося «переспівати», та й навряд чи вдасться.

Ведучі, Оля Мосежна та Оля Алєксєєнко,  познайомили нас з цікавими моментами біографії співачки та з її творчістю, до уваги глядачів були представлені аудіоматеріали, а також відеофрагменти  єдиного інтерв’ю  Квітки, котре взяли в неї земляки-українці.

Насамкінець ведучі запропонували аудиторії заспівати разом найвідоміші пісні, що виконувала Квітка Цісик: «Два кольори», «Пісня про рушник», «Ніч яка місячна». Акомпанував Кирило Поліщук, магістрант  61-ї групи факультету філології та журналістики. Приємно, що студенти нашого факультету не лише знають слова цих пісень, а ще й  вміють гарно заспівати їх . Тому всі присутні охоче відгукнулися на пропозицію, і  в  приємному, дружньому колі заспівали пісень!

То хто ж все-таки Квітка Цісик – українська американка чи  американська українка? Відповідь на це питання, безперечно, кожен матиме свою, але важливим є  інше: незважаючи на все те, що коїться в наш час, душі й серця сучасників тягнуться до рідного, українського!.. , вічного й неперевершеного!

Олександра Панченко, студентка 34-ї групи

 

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись