«Поезія – це завжди неповторність…»
Проведення літературного вечора в тихій сімейній обстановці на факультеті філології та журналістики Кіровоградського педуніверситету не є новиною ні для кого, тим паче для самих студентів-філологів. Такий вечір – чергова порція улюбленої поезії. На щастя, говорять викладачі, сьогодні за організацію творчих заходів студенти беруться без вказівок «зверху». Вони пропонують теми, самостійно пишуть сценарії, підбирають відео- та аудіоматеріали, об'єднуються заради однієї справи врешті-решт. Для деяких літературний вечір – це не просто спосіб проявити свої таланти, а й чергова нагода «доторкнутись» до творчості геніальної поетеси.
Поезії Ліни Костенко постійно цитуються, на її вірші написано багато чудових пісень. Книжки письменниці розходяться миттєво, незважаючи на їх немалу вартість, і читаються до дірок. На щастя, люди з «дірявими» книжками не просто зачитуються високою поезією, а й намагаються поділитися своїми враженнями, захопленнями з іншими, не обов’язково заядлими фанатиками поезії. Одними із способів передачі такого захоплення є творчі вечори і спільні проекти.
«Для мене постать Ліни Костенко є великою. Ця поетеса справді вражає мене. Її вірші я читаю давно і в кожному вірші я знаходжу частинку своєї душі, свою маленьку історію життя. І саме тому я хочу читати ці вірші, щоб ближче приєднатися до духу боротьби, поетичного натхнення» - розповідає учасниця літературного вечора, студентка-третьокурсниця Мирослава Таран.
Це говорить про тягу молоді не лише до літератури факту чи фантастики, що так зараз популярні, до подій і новин, що летять потоком на нас із ЗМІ, а й до високомистецького, яке змушує замислитися, розширити свій кругозір і відволіктися від повсякденних турбот.
Цікавим міні-проектом організаторів літературного вечора цьогоріч стала зйомка відеопривітання для поетеси із Днем народження. Поява вітальних та промоційних роликів на факультеті – тенденція не нова. Такі зйомки об’єднують студентів, осучаснюють навчальний процес, роблять масові заходи креативнішими. Аматорські відеоролики з’являлися на факультеті напередодні масштабних свят, до ювілею театру корифеїв, навіть хлопці-філфаківці, яких, як відомо, споконвіку було небагато, привітали в цьому році дівчат із жіночим святом з допомогою ролика. Привітання Ліни Костенко виявилося недовгим, проте змістовним, адже до нього долучили і викладачів факультету. Після його презентації на літературному вечорі, студенти розмістили вітання в інтернеті, зокрема у групі «Вконтакті» «Ліна Костенко», де гуртується більше сотні тисяч прихильників якісної поезії.
Відвідання творчих вечорів, які, між тим, є безкоштовними, урізноманітнить нудні будні, розслабить напружений постійними думками мозок і стане нагодою завести нові знайомства з однодумцями. Погодьтеся, це потрібно не лише студентам-філфаківцям?!
Світлана Дубина, студентка 34-ї групи