Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Людина і політика: актуальні проблеми сучасності»
24 листопада 2012 року на базі КДПУ ім. В. Винниченка, кафедри політології та філософії факультету історії та права відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Людина і політика: актуальні проблеми сучасності».
У конференції взяли участь студенти нашого університету, а також студенти з інших навчальних закладів України (Хмельницького національного університету, Київської гуманітарної академії, Національної академії державного управління при президентові України, Донецького національного університету, Чорноморського державного університету імені Петра Могили, Буковинського державного фінансово-економічного університету та ін.).
Відкрили пленарне засідання студенти факультету історії та права Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка Бондаренко Юлія Олександрівна та Фаур Тимур Ібрагімович, які привітали учасників і гостей конференції та окресли проблематику пленарного та секційного засідань.
На пленарному засіданні конференції було представлено наступні доповіді студентів:
- «Ксенотрансплантологія: етичний аспект» (Бондаренко Ю. О., студентка факультету історії та права факультету Кіровоградського державного педагогічного університет імені Володимира Винниченка);
- «Співвідношення формального і змістовного в програмуванні» (Єршов В. В., студент фізико-математичного факультету Кіровоградського державного педагогічного університет імені Володимира Винниченка);
- «Перспективи застосування теорії схем до описання електоральної поведінки населення України» (Манько Є. Є., студент факультету історії та права, факультету Кіровоградського державного педагогічного університет імені Володимира Винниченка);
- «Інформаційні війни. Інформаційні політичні технології» (Фаур Т. І., студент факультету історії та права Кіровоградського державного педагогічного університет імені Володимира Винниченка ).
У своїй доповіді Бондаренко Ю. О. окреслила проблеми пов’язанні з трансплантацією людських органів, які існують в Україні та світі і розкрила один з альтернативних способів донорства – ксенотрансплантологію.
Єршов В. В. наголосив, що принципово необхідним є осмислення зв’язку між формальним і змістовним математизованих наук, зокрема, програмування.; окреслив філософську модель програми та роль змістової та формальної складових у програмуванні.
У своїй доповіді Манько Є. Є. закцентував увагу публіки на основних особливостях теорії схем та історії її дослідження, а також розповів про можливі перспективи застосування даної теорії на наступних виборах. Виступ Євгена відрізнявся змістовністю, жвавістю і навіть жартами, що звичайно сконцентрувало увагу аудиторії, яка зацікавилася темою виступу про, що свідчить значна кількість питань, які були задані доповідаючому.
Останнім на пленарному засіданні було заслухано Фаур Т. І., який розкривав досить актуальну на сьогодні тему інформаційних технологій, їх особливостей та механізму застосування, а також звернув увагу на проблеми, які вони породили, окреслив можливі наслідки їх впливу на населення.
Засідання конференції було поділено на чотири секції, в яких розглядалися проблеми співвідношення людини і сучасного світу з різних підходів: морально-етичного, філософського, політологічного і культурологічного. Учасники в своїх доповідях намагалися розглянути і знайти шляхи вирішення найактуальніших проблем сучасності. Конференція виявилась досить плідною і цікавою, як для гостей так і для учасників. Результат конференції – збірка наукових статей.
Оргкомітет вдячний всім за участь у заході, а також гарний настрій і атмосферу, яка була підчас проведення конференції.
Березовська Оксана, студентка 46-ї групи факультету історії та права