I міжнародна науково-практична конференція ”мистецька освіта XXI століття: виклики сьогодення”

11–12 квітня 2014 року мистецький факультет КДПУ ім. Володимира Винниченка гостинно приймав учасників І Міжнародної науково-практичної конференції “Мистецька освіта ХХІ століття: виклики сьогодення”.

В роботі конференції взяли участь науковці едукологічного університету м. Вільнюса, Паневежського коледжу Литви, Інституту художньої освіти РАО м. Москви, Вітебського державного університету ім. П. М. Машерова, чеського університету Яна Євангелісті  (м. Усті над Лабем),  Канади, Італії, а також вітчизняні науковці з педагогічних університетів Києва, Харкова, Сум, Хмельницька, Рівного, Львова, Чернівців, Умані, Дніпропетровська.

Учасників конференції привітав проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор М. І. Садовий. Про організацію науково-дослідної та культурно-просвітницької діяльності студентів факультету, творчі здобутки художніх колективів, ансамблів та солістів-виконавців розповіла в. о. декана мистецького факультету, кандидат педагогічних наук, доцент Т. Б. Стратан-Артишкова. З ґрунтовними доповідями про модернізацію музично-педагогічної системи  та професійно-педагогічної підготовки майбутніх фахівців музичного мистецтва виступили доктор педагогічних наук, професор О. В. Михайличенко (м. Суми), доктор педагогічних наук, професор А. М. Растригіна (м. Кіровоград),  доктор педагогічних наук, професор  Т. М. Пляченко  (м. Київ), кандидат педагогічних наук, доцент Я. М. Вишпінська  (м. Чернівці).

Формування виконавської майстерності майбутнього педагога-інструменталіста, взаємодію мистецтв у поліхудожньому вихованні педагога-музиканта, індивідуально-диференційований підхід у процесі формування інструментально-виконавської компетентності вчителя музичного мистецтва та інші актуальні проблеми  музичної педагогіки розкрили у своїх доповідях кандидати педагогічних наук, доценти С. В. Куркіна, Н. В. Свещинська, І. Л. Шевченко, О. Б. Горбенко, С. В. Грозан.

Проблеми вокально-хорової підготовки майбутнього вчителя музичного мистецтва в контексті  інтерактивного підходу, самореалізацію майбутніх учителів образотворчого мистецтва в умовах професійного становлення висвітлили у своїх виступах кандидати педагогічних наук, старші викладачі М. П. Назаренко, О. І. Калюжна.

Старший викладач кафедри хореографічних дисциплін, образотворчого мистецтва та дизайну Л. О. Кулініч підготувала презентацію на тему “Формування пізнавального інтересу майбутніх художників-педагогів на прикладі гончарства” та познайомила присутніх з витворами гончарного мистецтва майстрів Кіровоградщини.

У роботі конференції приймали участь вчителі загальноосвітніх навчальних закладів міста, зокрема вчитель музичного мистецтва ЗНЗ І ступеня “Мрія” (м. Кіровоград) О. В. Калашнікова підготувала презентацію на тему “Розвиток творчих здібностей учнів початкових класів на уроках інтегрованого курсу “Мистецтво”.

Учасникам конференції було презентовано навчальний посібник “Теорія і методика музичної освіти“  доктора педагогічних наук, професора В. Ф. Черкасова та навчальний посібник “Народознавство та музичний фольклор України”  кандидата педагогічних наук, професора Г. С. Дідич.

І Міжнародна науково-практична конференція довела значущість  мистецької освіти в професійно-педагогічному становленні майбутніх учителів музичного мистецтва та перспективних напрямах подальшого пошуку і розв'язанняактуальних проблем формування духовності особистості.

Інформація надана мистецьким факультетом.