Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
Триває наукова співпраця кафедри інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти з науково-педагогічними працівниками кафедри теорії і методики технологічної освіти ПНПУ імені В.Г. Короленка

Триває наукова співпраця кафедри інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти з науково-педагогічними працівниками кафедри теорії і методики технологічної освіти ПНПУ імені В.Г. Короленка

У рамках розширення науково-освітньої співпраці між університетами кафедра інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка активно взаємодіє з кафедрою теорії і методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Викладачі кафедри проходять стажування, в межах якого знайомляться з організацією освітнього процесу, діляться досвідом новітніх методик, обмінюються корисною інформацією із колегами щодо проблематики актуальних наукових досліджень. Наприкінці стажування звіти викладачів та відгуки про стажування заслухали на засіданні секції технологічної освіти.

Модераторкою зустрічі стала доктор педагогічних наук, професор, в.о. завідувача кафедри інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти Людмила Чистякова. У вступному слові вона акцентувала увагу на важливості партнерства між педагогічними університетами задля спільної розробки сучасних підходів до підготовки майбутніх учителів технологій.

Співпраця охоплює низку актуальних напрямів підготовки майбутніх учителів технологій і фахівців у галузі професійної та технологічної освіти. Зокрема, реалізуються спільні різнотематичні проєкти, проводяться гостьові лекції, методичні семінари, обговорення інноваційних підходів до STEM-освіти, робототехніки, впровадження штучного інтелекту в освітній процес, а також розвитку проєктних та арт-технологій.

Доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти Андрій Цина відзначив, що представники кафедр активно беруть участь у конференціях, семінарах, на яких обмінюються досвідом у сфері викладання, організації практичної підготовки студентів, підвищення якості освітніх програм і впровадження цифрових технологій. Важливим аспектом цієї взаємодії є апробація й поширення результатів педагогічних досліджень, проведення стажувань науково-педагогічних та педагогічних працівників, а також залучення здобувачів вищої освіти до науково-дослідницької роботи.

Доцентка кафедри теорії і методики технологічної освіти Оксана Кудря зазначила, що проходження наукового стажування на кафедрі інформатики, програмування, ШІ та технологічної освіти ЦДУ імені Володимира Винниченка дало можливості для співпраці з фахівцями кафедри, дозволило глибше ознайомитись із сучасними тенденціями цифровізації освіти, вивчити досвід використання інноваційних технологій у підготовці майбутніх учителів технологічної та професійної освіти, а також обмінятися досвідом щодо організації науково-дослідної роботи зі здобувачами освіти.

Доктор філософії, асистент кафедри теорії і методики технологічної освіти Олексій Дебре зауважив, що наукове стажування дозволило ґрунтовніше ознайомитися з новітніми технологіями в STEM-освіті, зокрема з практиками застосування елементів штучного інтелекту, робототехніки та цифрових освітніх середовищ у професійній підготовці педагогів. Особливо актуальним став обміну досвідом щодо впровадження проєктних та дослідницьких методик у викладанні технічних дисциплін.

У процесі взаємодії науково-педагогічні працівники обох закладів освіти спільно обговорили питання розробки освітніх програм в умовах запровадження професійного стандарту «Вчитель закладу загальної середньої освіти», формування професійних компетентностей майбутніх педагогів, створення навчально-методичних матеріалів, упровадження міждисциплінарних підходів у навчанні. Така взаємодія сприяє зміцненню наукових шкіл, формуванню прогресивного освітнього простору, орієнтованого на підготовку конкурентоспроможних фахівців нової генерації.

Інформацію підготовлено Л.Чистяковою

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись