ЗАСТОСУВАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ЗАНЯТТЯХ З ДИСКРЕТНОЇ МАТЕМАТИКИ ПРИ РОЗВ’ЯЗАННІ ПРОФЕСІЙНО-ОРІЄНТОВАНИХ ЗАДАЧ ДЛЯ БАКАЛАВРІВ З КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК

УДК 378.14:004.9

ОНИЩЕНКО Галина Олександрівна

асистент кафедри Вища математика і фізика

Таврійського державного агротехнологічного університету

ORCID ID 0000-0002-8672-8398

e-mail: [email protected]

Постановка та обґрунтування актуальності проблеми. «Теорія графів» є одним із розділів  дискретної математики, який в поєднанні з математичним моделюванням інтенсивно розвивається. Це пов’язано з широким використанням комп’ютера як засобу вирішення наукових і прикладних задач.

При вивченні дисципліни «Дискретна математика» у темі «Теорія графів» розглядаються такі питання: «Основні поняття теорії графів», «Види графів», «Операції над графами», «Алгоритми на графах» («Пошук найкоротшого шляху», «Побудова мереж мінімальної довжини», «Алгоритм пошуку заданого потоку мінімальної вартості», «Розфарбування графів»).