Шевченкова весна і жінки

Шевченкова весна надихнула студентів факультету філології та журналістики на  підготовку літературно-музичного заходу «Жінки в житті Шевченка». Творча група на чолі з Кирилом Поліщуком, автором дійства,  перевтілилася в образи, повернувшись у ХІХ століття, і пережила шлях кожної жінки, яка мала за честь бути чи захопленням, чи коханням, але завжди натхненням Тараса Григоровича.

Екскурс в інтимне життя Шевченка протягом заходу робила Вікторія Салогуб. Після кожної історії стосунків з'являлася з монологом, навіть сповіддю, жінка, доля якої пересіклася з Шевченком як чоловіком. Роль Оксанки Коваленко, тієї  Мар'яни-черниці, найпершого, щирого і, мабуть-таки, найзворушливішого кохання виконала першокурсниця Юлія Вербіцька. Вона ж перевтілилася у красуню-акторку, яка колись полонила серце поета, в юну Катерину Піунову. Вікторія Нетребенко, студентка шостого курсу, постала в образі  Варвари Репніної, походження княжни не дозволяло щиро та відкрито зізнатися в почуттях, а в Шевченка їх і не було: це була любов до «ангела», але не кохання. Шестикурсниця Марія Ларченко в образі Ганни Закревської розповіла свою історію, так, це її, заміжню жінку, кохав Шевченко, малював її портрет, палко захоплювався її «аж чорними-голубими» очима і зізнався в почуттях у найкращій інтимній ліриці. Амалія Клоберг,  дівчина-натурниця,  у виконанні Вікторії Деркач, студентки четвертого курсу, розповіла і про свого особливого для неї «Чевченка». Але, крім слів жінок, глядачі чули і бачили, як сам Тарас Григорович переживав кожне з почуттів. Першокурсник Артем Луценко монологами та поезіями Шевченка роздумував про тих, хто захоплював його серце, ставав натхненням чи стражданням. По закінченню цієї відвертої інтимної лінії життя Кирило Поліщук виконав пісню на слова Тараса Шевченка.

Григорій Дмитрович Клочек звернувся до творчої групи зі словами вдячності, насамперед, за самоорганізацію, бажання творити і здатність показати те, яка непересічна роль Жінки в житті Чоловіка. Шевченкова весна поетично розцвіла для кожного, хто прийшов на захід.

Ганна Дудник, студентка 22-ї групи