МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ “АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ АРХЕОЛОГІЇ ТА ІСТОРІЇ РАННЬОГО ЗАЛІЗНОГО ВІКУ”, ПРИСВЯЧЕНА 250-ЛІТТЮ РОЗКОПОК МЕЛЬГУНОВСЬКОГО КУРГАНУ

14 – 16 жовтня 2013 р. в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка на базі факультету історії та права відбулася Міжнародна наукова конференція “Актуальні проблеми археології та історії раннього залізного віку”, присвячена 250-літтю розкопок Мельгуновського кургану. Курган було розкопано восени 1763 р. генерал-поручиком О. П. Мельгуновим. Ця визначна подія стала першими археологічними розкопками на Україні, входячи до числа найбільш ранніх досліджень у Європі.

Учасниками конференції стали представники наукових та навчальних установ України (Інститут археології НАН України, Одеський археологічний музей НАН України, Київський національний університет культури та мистецтв, Харківський Національний університет імені В. Н. Каразіна, Харківський історичний музей, Донецький обласний краєзнавчий музей, Центр охорони та досліджень пам’яток археології Полтавської державної адміністрації) Республіки Молдови (Інститут культурної спадщини Академії наук Республіки Молдова), Республіки Білорусі (Білоруський державний технологічний університет) та Російської Федерації (Інститут археології Російської академії наук, Інститут історії матеріальної культури, Воронезький державний університет, Державний музей Сходу, Державний Ермітаж РФ).

Учасників конференції привітали голова Кіровоградської обласної Ради – М. М. Ковальчук та заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації – Г. В. Пастух.

В ході роботи конференції учасники ознайомили громадськість з сучасними науковими проблемами та відкриттями в археології. Також гості міста відвідали екскурсію старими вулицями Єлисаветграда та Кіровоградський академічний український музично-драматичний театр ім. М. Л. Кропивницького. Завершили роботу учасники конференції 16 жовтня 2013 р. відкриттям інформаційного стенду на місці Мельгуновського кургану (поблизу сіл Топило і Копані Знам’янського району Кіровоградської області).