IV Всеукраїнський науково-практичний семінар «Новації, практики та перспективи розвитку фізичної культури і спорту»
Кафедра теорії та методики олімпійського і професійного спорту 23 - 24 лютого 2021 року провела IV Всеукраїнський науково-практичний семінар «Новації, практики та перспективи розвитку фізичної культури і спорту». Семінар був присвячений 100-річному ювілею університету та 65-річному ювілею факультету. Мета семінару: створення умов для обміну досвідом науковців і практиків, фахівців у сфері фізичної культури, спорту, рекреації та формування перспектив розвитку галузі. Завдання семінару: актуалізація стратегічних напрямів розвитку олімпійських та неолімпійських видів спорту; ознайомлення з інноваційними технологіями в галузі оздоровчої та рекреативної фізичної культури; напрацювання перспективних шляхів подальшого розвитку галузі фізичної культури та спорту.
Перший день семінару був присвячений студентській науці. Було заслухано 9 доповідей кращих студентів-гуртківців спеціальності 017 Фізична культура і спорт, у яких розглядались актуальні проблеми студентського спорту та спортивного удосконалення юних спортсменів. Прикметно, що коло учасників стає міжнародним. Так, у семінарі брали участь студенти закладу освіти «Гомельський державний університет імені Франциска Скорини» (м. Гомель, Білорусь) та Ель-Кувейту (Кувейт).
Учасники другого дня представляли кілька країн (Україна, Білорусь, Польща, Кувейт). Теми доповідей носили міждисциплінарний характер. З вітальним словом виступили в. о. ректора О.А. Семенюк та проректор з наукової роботи С.П. Михида.
Публікуємо теми доповідей, які викликали найбільший інтерес та жваве обговорення в ефірі та чаті:
- Підготовка тренерських кадрів у національному університеті фізичного виховання і спорту. Ю.М. Шкребтій, доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор кафедри водних видів спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України, професор кафедри теорії та методики олімпійського і професійного спорту ЦДПУ імені Володимира Винниченка, академік Української академії наук (м. Київ).
- Применение информационных технологий в физическом воспитании. Є.В. Осипенко, кандидат педагогічних наук, доцент, заступник декана з наукової роботи факультету фізичної культури закладу освіти «Гомельський державний університет імені Франциска Скорини» (м. Гомель, Білорусь).
- Інноваційні синергетичні технології здоров’я. Т.О. Хойнацька, кандидат наук державного керування, директор міжнародного інституту універсології університету «Львівський Ставропігіон», співзасновник Польської академії універсального керування (м. Лодзь, Польща).
- Дистанційна освіта в Кувейті за американською системою навчання. Д.О. Малець, аспірант кафедри педагогіки та менеджменту освіти ЦДПУ імені Володимира Винниченка, вчитель фізичної культури приватної школи міста Ель-Кувейт (м. Ель-Кувейт, Кувейт).
- Концепція і тренди розвитку правил змагань з легкої атлетики. В.А. Нищеменко, спеціаліст відділу організації спортивних заходів ГС «Легка атлетика України» (м. Київ).
- Вихованці ЦДПУ імені Володимира Винниченка на олімпійських аренах. С.М. Воропай, кандидат педагогічних наук, професор кафедри теорії та методики олімпійського і професійного спорту ЦДПУ імені Володимира Винниченка, голова Кіровоградського регіонального відділення Олімпійської Академії України.
- Проблема вибору засобів фізичної культури, або як відродити інтерес учнів до шкільної фізичної культури. С.В. Бондаренко, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та методики олімпійського і професійного спорту ЦДПУ імені Володимира Винниченка; В.П. Коломієць, вчитель-методист фізичного виховання НВО «Школа-ліцей № 19» міста Кропивницький.
- Організація та проведення спортивно-масових заходів в територіальних громадах. В.М. Завальний, викладач фізичного виховання Кропивницького коледжу механізації сільського господарства, директор комунального закладу «Центр розвитку фізичної культури і спорту «СКІФ» Соколівської сільської ради.
- Застосування загальнооздоровчої гімнастики з елементами хатха-йоги у фізичному вихованні дітей шкільного віку. С.В. Ларшин, інструктор йоги, тренер спортивного центру «Драйв».
- Удосконалення методики використання вправ з гирями у спортивно-масовій та оздоровчій роботі з учнями 5 - 9 класів. К.О. Крамаренко, магістр з фізичної культури і спорту, тренер-викладач з гирьового спорту.
- Про здобутки і перспективи роботи кафедри олімпійського та професійного спорту. С.В. Бондаренко, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та методики олімпійського і професійного спорту ЦДПУ імені Володимира Винниченка.
Статистика семінару засвідчує участь близько 100 осіб, з різних куточків України, ближнього і дальнього зарубіжжя.
Серед основних здобутків семінару - нові зв’язки та контакти фахівців, які налаштовані на співпрацю з проблематики семінару.
Фотозвіт семінару надано організаційним комітетом семінару та партнерами із закладу освіти «Гомельський державний університет імені Франциска Скорини» (м. Гомель, Білорусь).
Інформацію надано кафедрою теорії та методики
олімпійського і професійного спорту.