Лекція професора Гейдельберзького університету

16 травня студенти спеціальностей «Германські мови і літератури (переклад включно), перша – англійська» і «Прикладна лінгвістика» мали чудову нагоду відвідати онлайн-лекцію професора Гейдельберзького університету пана Еккегарда Фельдера. У своїй лекції «Können die Wörter lügen?» професор Фельдер пояснив, що розуміння слів залежить не лише від контексту, а й від суспільного статусу та соціальної ролі.

Усний переклад як кар’єра у ЄС

Україна ще тільки кандидат на членство в Європейському Союзі, а кафедра перекладу, прикладної та загальної лінгвістики вже робить вклад у розширення можливостей своїх нинішніх студентів і потенційних абітурієнтів та пропонує їм замислитися над кар’єрою усного перекладача для інституцій ЄС та й у Європейському Союзі в цілому.

День Європи в ЦДУ

Щороку 9 травня європейська спільнота відзначає День Європи або День Декларації Шумана. Це особлива нагода поговорити про мир та єдність як цінності не тільки Європейського Союзу, а й усієї західної спільноти. Цей день названо на честь Роберта Шумана, одного з політичних мислителів минулого сторіччя, чиє бачення єдиної Європи продовжує жити в сучасному ЄС. На його честь також названі квартал у Брюсселі й декілька наукових та освітніх установ по всьому ЄС. А ще — щорічна стипендія Європейського Парламенту, Schuman Traineeship.

Зустріч Тарнавської Марини Миколаївни з Барановою Оленою Анатоліївною

У п’ятницю, 3 травня 2024 року, на факультеті української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій відбулася зустріч студентів другого та третього курсів і гаранта освітньо-професійної програми «Філологія (Прикладна лінгвістика (англійська мова) і Германські мови та літератури (переклад англійська мова включно))» Тарнавської Марини Миколаївни зі стейкхолдером Барановою Оленою Анатоліївною.

Лекція присвячена роману "Die Ukrainerin" ("Українка") Йозефа Вінклера

29 квітня 2024 року в Австрійській фаховій бібліотеці імені Бернгарда Штільфріда студентки 4го курсу Шкіндер Ксенія та Полтавець Дар'я прочитали лекцію присвячену роману "Die Ukrainerin" ("Українка") Йозефа Вінклера.