Фрагмент експозиції Археологічного музею імені Нінель Бокій
Гості під час відкриття Археологічного музею імені Нінель Бокій, 2011 рік
Фрагмент експозиції Археологічного музею імені Нінель Бокій
Учні школи на екскурсії в музеї, 2017 рік
Фрагмент експозиції Археологічного музею імені Нінель Бокій
Делегація на чолі Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Австрія – Пані Герміне Поппеллер, 2016 рік
Професорка Даремського університету Бісерка Гайдарська та старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Олексій Корвін-Піотровський.
Міжнародна наукова конференція «На східній межі старої Європи», 2015 рік
Учасники Міжнародної наукової конференції «Актуальні проблеми археології та історії раннього залізного віку», 2013 рік
Професор Університету Інсбрука Курт Шарр у музеї, 2018 рік
Студенти-історики на екскурсії до музею, 2021 рік
Козир Ірина Анатоліївна – директор музею, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та всесвітньої історії.
Чорний Олександр Васильович – науковий співробітник музею, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та всесвітньої історії.
Безверха Вікторія Миколаївна – науковий співробітник, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії України та всесвітньої історії.
Панченко Кирило Ігорович – науковий співробітник музею.
Ми знаходимось за адресою: Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка,
навчальний корпус № 5, вул. Шевченка, 1 м. Кропивницький.
Графік роботи: 9:00 – 16:00
Археологічний музей імені Нінель Бокій створений на базі університету у 2011 році. Наш заклад є одним із найкращих зібрань старожитностей в області. Одночасно він присвячений пам’яті українського археолога, фундатора системних досліджень та охорони пам’яток в області – Нінель Михайлівні Бокій (1937–2008). До створення музею при кафедрі історії України із 1978 року постійно діяла археологічна лабораторія.
У сучасній експозиції представлено майже 1 тисячу предметів. Більшість артефактів походить з території Кіровоградської області. Найдавніші знахідки в нашому музеї – кістки мамонтів та бізонів (50-75 тис. р. до н. е.). До перших речей виготовлених людиною належать знаряддя праці кам’яної доби. У вітринах ви також побачите яскравий посуд та зразки пластики з розкопок трипільських поселень. Ознайомитесь із розвитком матеріальної культури населення доби бронзи, скіфських та сарматських племен. Велику частину нашої виставки складають матеріали досліджень золотоординського міста XIV ст. біля с. Торговиця, що тісно пов’язані з подіями Синьоводської битви 1362 року. Найбільш пізні речі належать до XVIIІ ст. Щороку фонди закладу поповнюються новими знахідками завдяки роботі на факультеті історії та права постійної археологічної експедиції.
Музей є одним із наукових, освітніх та культурних центрів університету. На базі музею проводяться заняття з археології та давньої історії України, а також навчальні практики. Заклад неодноразово виступав партнером для проведення регіональних, всеукраїнських та міжнародних форумів. Ми відкриті для співпраці з іншими науковими та просвітницькими установами.
Відвідавши Археологічний музей імені Нінель Бокій, ви ознайомитесь не лише з матеріальною культурою населення, а й із яскравими епізодами давньої, середньовічної та ранньомодерної історії нашого регіону.