ДЕЯКІ АСПЕКТИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ-ЕКОЛОГІВ

УДК [378.147:502/504]:37.026

О.П.Войтович

Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова

Постійне поглиблення екологічних проблем, вимагає негайного компетентного їх вирішення, тому професійна підготовка екологів наразі є актуальною вимогою сучасності.

Різні аспекти підготовки майбутніх екологів розглядаються в працях В.М. Боголюбова (формування професійної компетентності), Г.А. Білецької (природничо-наукова підготовка), О.С. Заблоцької, О.В. Кофанової (особливості хімічної підготовки), С.Д. Рудишина (особливості біологічної підготовки), Н.М.Рідей (ступенева підготовка екологів), М.О. Клименка, Д.В.Лико (підвищення якості екологічної освіти), С.Р. Рибнікова, Ю.А. Скиби (особливості підготовки екологів до управлінської діяльності), Т.В. Саєнко (шляхи підготовки екологів в технічних університетах) та інших науковців.

Аналіз досліджень у галузі підготовки майбутніх екологів вказує, що недостатньо вивчена проблема технологічної підготовки, яка є важливою складовою професійної освіти в умовах надмірного техногенного та урбаністичного навантаження на довкілля.

Ми вважаємо, що удосконалення технологічної підготовки майбутніх екологів передбачає: підвищення професійної майстерності професорсько-викладацького складу; модернізацію матеріально-технічної бази вищого навчального закладу; удосконалення навчально-методичних комплексів природничих і техніко-технологічних дисциплін; відповідність матеріалу навчальних програм техніко-технологічних дисциплін останнім досягненням науки і техніки; наступність у вивченні природничих і техніко-технологічних дисциплін; використання міждисциплінарного підходу; поєднання теоретичних і практичних методів навчання; неперервність та системність науково-дослідницької діяльності; впровадження інтерактивних методів навчання.