До Дня Конституції

27 червня, напередодні важливого державного свята – Дня Конституції -  на базі обласної наукової бібліотеки імені Д.І.Чижевського відбувся круглий стіл, організаторами якого виступили як працівники бібліотеки, так і викладачі Центральноукраїнського державного університету імені В.К.Винниченка. Учасниками заходу були курсанти Донецького державного університету внутрішніх справ разом зі своїм викладачем, кандидатом юридичних наук Супруном В.М.

Модератором круглого столу за кількарічною традицією виступала доцентка ЦДУ кандидатка історичних наук Вівсяна І.А. Вона запропонувала зупинитись на деяких важливих аспектах історії української Конституції, зокрема окреслила етапи конституційної традиції, дала характеристику Конституції Пилипа Орлика та Конституції УНР 1918 року, деяких інших малознаних конституційних проектів – Г.Андрузького, М.Драгоманова, М.Грушевського, М.Міхновського, С.Дністрянського, О.Ейхельмана. При характеристиці радянських варіацій Основного закону наголошено було на декларативності багатьох положень. Особливу увагу присутні звернули на обставини прийняття Конституції незалежної України, при цьому курсанти виявили неабиякий інтерес та розуміння суспільно-політичних чинників цього процесу. Надалі мова пішла про роль і місце інститутів громадянського суспільства незалежної України в реалізації конституційних положень. Фахова характеристика цих процесів була надана Супруном В.М. та доповнена виступами окремих курсантів. Працівники бібліотеки теж активно приєднались до обговорення, зокрема щодо проблем українського конституціоналізму в умовах збройної агресії. У цілому вийшов конструктивний діалог людей, зацікавлених у якомога ефективній реалізації конституційних положень як щодо державної безпеки, так і в плані захисту прав і свобод кожного громадянина. На завершення зібрання модератор озвучила тезу «Громадянське суспільство – це консолідація небайдужих людей, які хочуть створити для себе ідеальну державу. Конституція – це теоретичний образ такої держави».