Захист наукових робіт у межах обласного конкурсу учнівських робіт «Локальна історія Центральної України»

27 травня 2024 року у стінах Археологічного музею імені Нінель Бокій захист робіт у межах обласного конкурсу учнівських робіт «Локальна історія Центральної України». Організаторами заходу стали кафедра історії України та всесвітньої історії ЦДУ ім. В. Винниченка спільно з Центральноукраїнським обласним краєзнавчим музеєм.

Учасниками конкурсу стало понад 20 учнів з усієї області. Найкращі 10 робіт за підсумками першого етапу були презентовані під час захисту, що відбувся у змішаному форматі на базі університету. Після захисту робіт школярі також взяли участь у квесті, який спеціально організували наші студенти.

За підсумками захисту учасники розділили між собою призові місця. Третє місце розділили: Усатенко Софія – учениця КЗ «Ліцей природничих наук» Кропивницької міської ради», науковий керівник – Шишкевич О.М.; Ониско Данило – учень Петрокорбівської філії Верблюзького ліцею Новгородківської селищної ради, науковий керівник – керівник Сулима С.К.; Кравченко Аріна та Філіпенко Давид – учні КЗ «Бобринецький ліцей №1» Бобринецької міської ради, науковий керівник – Бібік Н.С.; Медведчук Олександра – учениця КЗ «Заваллівський ліцей» Заваллівської селищної ради Голованівського району, науковий керівник – Пересунчак О.С.

Друге місце посіли: Боднарчук Софія – учениця КЗ «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради», науковий керівник – Кушнєрова С.В.; Шитря Серафима – учениця КЗ «Ліцей «Науковий» Кропивницької міської ради», науковий керівник – Вільчинська Т.А.; Щербова Анастасія – учениця КЗ  Добровеличківського ліцею «ІНТЕЛЕКТ», науковий керівник – Устюжаніна О.В.

Диплом 1 ступеня отримали: Жданов Тарас – учень класу Панчівського ліцею Новомиргородської міської ради, вихованець Новомиргородського міського центру дитячої та юнацької творчості, наукові консультанти – Кириченко О.І. та Добровольська О.В.; команда учнів «Ліцею «Максимум» Кропивницької міської ради»: Аль Асаді Ніколь, Безеда Єгор, Булатова Маргарита, Волошинова Єлизавета , Пилипак Олексій – науковий керівник Відіборенко І.В.

Кожен із учасників отримав на згадку – диплом, брендовану продукцію від університету та флешку. Нагородження переможців здійснювали голова журі – Чорний О.В. та заступник директора краєзнавчого музею –Колісніченко В.М.

Присутні на захисті відзначали велику роль краєзнавчих досліджень у становленні майбутніх істориків, мистецтвознавців та просто патріотів України. Із побажаннями нових творчих пошуків, зустрічей на форумах, подібних до проведеного, усі попрощалися, зробили фото на добру згадку.

Дякуємо учням та науковим керівникам за активну участь у конкурсі. Бажаємо нових творчих пошуків!