Представництво ЄС в Україні, TEAM EUROPE Кропивницький та Інформаційний центр ЄС ЦДПУ ім.В.Винниченка провели спільну презентацію

20181008 12364108 жовтня до «Прес-клубу реформ» з презентацією відкритих конкурсів на гранти та проекти ЄС завітала делегація Представництва ЄС в Україні. На заході були присутні представники органів місцевого самоврядування, державних та неурядових організацій, які отримали інформацію про можливості співпраці з ЄС. Особливу увагу було приділено довготривалим освітнім, молодіжним, культурним та бізнесовим програмам та проектам Євросоюзу, зокрема Horizon 2020, Creative Europe, Culture Bridges, Erasmus+, EU Study Days, COSME, EU4Business та ін. Під час заходу мали змогу виступити дідерка експертної ініціативи Представництва ЄС Team Europe Кропивницький Вікторія Талашкевич та координатор Інформаційного центру ЄС при Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка Олександр Леонідов.

На завершення інтенсивної програми дня відбувся тренінг для громадських організацій «Мова грантових заявок і тендерів: як зрозуміти донора?», який проводив Олег Кулініч, доцент кафедри соціальної і гуманітарної політики Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при

Президентові України, керівник проектів ГО «Інститут соціальної політики регіону». Тренінг покликаний допомогти громадським організаціям розвинути навички підготовки грантових заявок на конкурси і тендери ЄС і комунікації з донорами. На реальних прикладах було розглянуто питання термінології грантових заявок і тендерів; принципів ефективної комунікації з донорами; видів грантової допомоги; написання грантової заявки; складання бюджету проекту та ін.