Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Звіт декана факультету іноземних мов 2021

Мій звіт буде стосуватися нашої з вами роботи за 2020/2021 н.р.

Ми успішно його розпочали і успішно завершили, підготувавши 92  (72+17) бакалаври денної  та заочної форм навчання (6 із них з відзнакою) та три магістри (перехресного вступу).

 

І. Навчально-методична робота

       Великим здобутком факультету іноземних мов в навчально-методичному забезпеченні є те, що лише за 2020/2021 навчальний рік членами кафедр  були видані 20  (навчально-методичних посібників та три колективні монографії  (у співавторстві доц. Іваненко Н.В., доц. Поліщук А.В., доц.. Лелека Т.О.).

     Особливо продуктивною виявилася в цьому навчальному році кафедра Перекладу, прикладної та загальної лінгвістики – 11 н.м.п. та кафедра англійської мови та методики її викладання, членами якої було надруковано 7 н.м.п.  Дякую Вам сердечно за це.

          Великий вклад у навчально-методичне забезпечення постійно  вносять зарубіжні   партнери з Австрії. Так, завдяки плідній роботі деканату з  колегами з Федерального міністерства освіти Австрії та Австрійського академічного обміну, факультет іноземних мов отримав і у цьому навчальному році художньої та фахової літератури на суму понад тисячу євро. Це понад 70 надходжень сучасних письменників Австрії та посібників, рік видання 2017-2021 роки.

КУЧИНСЬКИЙ БОЛЕСЛАВ ВІКЕНТІЙОВИЧ (1938–2017 рр.)

Болеслав Вікентійович Кучинський народився 1 лютого 1938 року у селі Немерче Вінницької області в робітничий родині. Після закінчення середньої школи 1955 року вступив до Окницького училища механізації сільського господарства, після закінчення якого працював трактористом. 1957 року розумний і амбітний юнак вступив до Одеського інституту іноземних мов, який через два роки був приєднаний до Одеського державного університету імені І.І. Мечникова. Після закінчення навчання в університеті у 1962 році Болеслав Кучинський потрапив за розподілом на Кіровоградщину і почав працювати в Кіровоградському державному педагогічному інституті імені О.С. Пушкіна на посаді спочатку асистента, а пізніше викладача (1970–1974) та старшого викладача (1974–1977) кафедри іноземних мов, викладаючи німецьку мову.

У Кропивницькому відбувся День кар’єри ЄС

12 травня 2021 року в м. Кропивницькому відбувся День Кар’єри ЄС, що реалізується в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». Захід відбувається щорічно у більш ніж 15 містах України протягом останніх п’яти років. Це серія публічних заходів, на яких представники Мереж ЄС та всі активні та зацікавлені громадяни можуть поділитися думками, власним досвідом щодо впровадження стандартів та практик ЄС в Україні, участі у програмах ЄС для розвитку нових бізнесових та освітніх можливостей, обговорити тренди на ринку праці, зокрема щодо знань та навичок, які потрібні молодій людині, щоб зробити успішну кар’єру.

Інформацію надано факультетом іноземних мов

ЄВГЕНЕНКО ДМИТРО АНДРІЙОВИЧ (1923 – 2010 рр.)

Дмитро Андрійович Євгененко народився 3 квітня 1923 року у селі Болячев Брусилівського району Житомирської області. Його батьки працювали на шахті «Червона зірка» у Донецькій області, тож навчання у школі Дмитро Андрійович розпочав також на Донеччині. У період із 1937 по 1941 рр. він навчався у Коростенській землеустрійній школі.

Коли у серпні 1941 року райком комсомолу і райвиконком оголосили набір добровольців на підготовку оборонних позицій, Дмитро Євгененко був у перших рядах на будівництві укріплень у Запорізькій, потім у Харківській областях на дистанції №300. Довелося йому побувати і в оточенні, а потім, з вересня 1942 року, за сприяння інспектора-землевпорядника Я.З.Лантієнка, Дмитро Андрійович долучився до підпільної роботи. Він виконував доручення з виготовлення та розповсюдження листівок, заготівлі продуктів для партизанів, організації допомоги сім’ям фронтовиків та заарештованих фашистськими окупантами підпільників.

Святкування Дня Європи в Україні відбудеться з 9 по 15 травня

День Європи в Україні – щорічне свято, яке символізує стратегічний вектор розвитку українського суспільства. Відзначається з 2003 року у третю суботу травня за підтримки Представництва ЄС в Україні. Зазвичай у цей день відбуваються святкові заходи у великих містах України. Гості можуть дізнатися про культуру, традиції та цінності європейських країн, взяти участь у культурних подіях та розвагах. До заходів долучаються представники посольств, міської влади Києва та інші поважні гості. Через карантинні обмеження цього року активності до Дня Європи будуть відбуватися переважно онлайн.

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись