ОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ СТАНУ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ В УНІВЕРСИТЕТАХ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ ТА УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ НАВЧАЛЬНИХ ПЛАНІВ І ПРОГРАМ НАПРЯМУ ПІДГОТОВКИ «ПОЧАТКОВА ОСВІТА»)

ЧИЧУК Антоніна Петрівна

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти
Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Анотація

Ми поставили за мету у статті виділити в освітніх системах Великої Британії і України те загальне, яке характерне для системи освіти країн, що аналізуються, але головне – визначити те особливе, притаманне британському способу організації освітньої системи, виявити прогресивні ідеї досвіду, які можуть бути використані для вдосконалення української системи освіти.

З метою з’ясування питання сучасного стану підготовки вчителя початкової школи проаналізовано навчальні плани і програми напряму підготовки «Початкова освіта» ВНЗ України та британських університетах.

Ключові слова: підготовка вчителів, початкова школа, плани і програми напряму підготовки «Початкова освіта», британські університети, українська система освіти.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Кузьмінський А. І. Педагогіка вищої школи: Навч. посіб./ Кузьмінський А. І. – К.: Знання, 2005. – 486 с.
2. Кучай Т. П. Підготовка майбутніх учителів в університетах Великої Британії до екологічного виховання учнів: монографія /за ред. д. пед. н., проф.., дійсного члена НАПН України Н. Г. Ничкало. – Черкаси: ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2014. – 216 с.
3. Кучай Т.П. Осуществление экологического воспитания учеников – главная мировая проблема // Вектор науки Тольятинского Государственного университета. – 2010. – №2 (2). – С. 81–84.
4. Кучай О. Особливості підготовки майбутніх учителів початкових класів засобами мультимедійних технологій / О. В. Кучай // Вісник Черкаського університету. – Серія: Педагогічні науки. Випуск № 34(247). – 2012. – С. 137–140.
5. Кочубей Т. Д., Якимчук Б. А., Демчук О. А. програми навчальних дисциплін для студентів I курсу напряму підготовки 0101 педагогічна освіта спеціальності 6.010100 початкове навчання. Соціальна педагогіка. Умань РВЦ «Софія». – 2006. – 144 с.