ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

НАЙДЬОНОВА Галина Георгіївна

кандидат педагогічних наук, старший викладач
кафедри біології та методики її викладання, завідувач педагогічною практикою
Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

ФУРДУЙ Ярослава Олегівна

старший викладач кафедри фізичної та психофізіологічної підготовки КЛА НАУ

Анотація

У пропонованій статті йдеться про необхідність формування в студентської молоді екологічної компетентності. Зазначені умови підвищення ефективності навчально-виховного процесу з формування екологічної компетентності особистості.

Ключові слова: компетентність, екологічна компетентність, технологія, педагогічні умови, тренінг.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Зязюн І. Освітні технології у вимірах педагогічної рефлексії / І. Зязюн // Світло. − 1996. − № 1. − С. 4−9.
2. Клос Є. І. Науково-практичні пропозиції щодо змісту та організації спільної діяльності викладача і студента над предметом «Актуальні проблеми освіти» засобами модульно-рейтингової технології навчання / [Є. І. Клос, Л. І. Павлюк, М. Є. Чабан, М. С. Швед]. – Львів, 1996. – 59 с.
3. Маслоу А. Г. Мотивация и личность / А. Г. Маслоу; [пер. с англ. А. М. Татлыбаева]. – СПб: Евразия, 1999. – 478 с.
4. Обозов Н. Н. Психология межличностных отношений / Обозов Н. Н. − К.: Лыбидь, 1990. – 191 с.
5. Педагогічні технології. Досвід. Практика: довідник / [ред. П. І. Матвієнко, С. Ф. Клепко]. – Полтава: ПОІПОПП, 1999. – 376 с.
6. Пустовіт Г. П. Екологічне виховання учнів у процесі дослідницької роботи: навчальнометодичний посібник / Г. П. Пустовіт. − Хмельницький: Майбуття, 1994.− 86 с.
7. Романенко Л. В. Формирование у студентов педвуза готовности к экологическому образованию школьников: дис. … канд. пед. наук: 13.00.01 / Людмила Віталіївна Романенко.− Волгоград, 1990. – 253 с.
8. Швед М. С. Педагогіка. Навчальнометодичний посібник для студентів пед. спеціальностей ун-ту / Швед М. С. – Львів: Пед.вид. відділ Львівського ун-ту, 1996. − 173с.
9. Швед М. С. Розвиток екологічного мислення студентів університету в процесі професійної підготовки.: дис... канд. пед. наук : 13.00.04 / Марія Степанівна Швед. – Львів, 1997. – 211 с.