ПЕДАГОГІЧНЕ ПРОЕКТУВАННЯ У ФОРМУВАННІ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНОГО ВЧИТЕЛЯ ХІМІЇ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО КОМПОНЕНТА ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ЛУКАШОВА Ніна Іванівна
доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри хімії
Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя e-mail: [email protected]

Анотація

У статті розглянуто педагогічне проектування як засіб підготовки студентів ВНЗ до здійснення проблемного підходу в навчанні хімії, що виступає важливою умовою формування дослідницької компетентності майбутніх учителів хімії.

Ключові слова: методика навчання хімії, компетентність, педагогічне проектування, проблемне навчання, дослідницькі уміння і навички.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Буринська Н. М. Методика викладання хімії (теоретичні основи) / Н. М. Буринська. – К.: Вища шк., Головне вид-во, 1987. – 255 с.
2. Вернидуб Р. Формування дослідницької компетентності студентів-бакалаврів педагогічних університетів / Р. Вернидіб // Рідна школа – 2012. – № 6 (990). – С. 58–62.
3. Грабовий А. К. Педагогічне проектування як чинник експериментально-методичної підготовки майбутніх вчителів хімії / А. К. Грабовий // Вісник ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка. Серія: Педагогічні науки //
Зб. наук. праць. – Випуск 120 / Редкол.: М. О. Носко (головний редактор) та ін.. – Чернігів: ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, 2014. – С. 50– 53.
4. Коробова І. В. Проектувальна компетенція учителя фізики як складова його методичної компетенції / І. В. Коробова // Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології // Науковий журнал. – № 5 (23) / Відпов. за вип. А. А. Сбруєва. – Суми: СумДПУ, 2012. – С. 367–376.
5. Лукашова Н. І. Становлення і розвиток методики навчання хімії в загальноосвітніх школах України (монографія) / Н. І. Лукашова. – Ніжин: Видавництво НДУ ім. М. Гоголя, 2010. –
315 с.
6. Момот Ю. В. Організація проектнодослідницької діяльності з хімічних дисциплін у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах: монографія / Ю. В. Момот, Н. В. Гнітій. – Полтава: РВВ ПУСКУ, 2008. – 163 с.
7. Муравьева Г. Е. Проектирование образовательного процесса в школе: дисс. док. пед. наук: спец. 13.00.01 / Муравьева Галина Евгеньевна. – Шуя, 2003. – 400 с.
8. Пак М. Основы дидактики химии: учеб. пособие / Мария Пак. – СПб: Из-во РГПУ им. А. И. Герцена, 2004. – 307 с.