ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ЛІДЕРСТВА У ВИХОВАННІ ОСОБИСТОСТІ СТУДЕНТА

КУЧАЙ Олександр Володимирович

доктор педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки

Національного університету біоресурсів і природокористування України e-mail: [email protected]

Анотація

У статті розглядаються теоретичні основи лідерства у вихованні особистості студента. Наголошено на тому, що виховання лідерських якостей студентів насамперед повинно базуватися на засадах діяльнісного підходу. Визначено, що лідерство розглядається як унікальне явище, що може бути втілене шляхом домінування однієї особи над іншими,  як загальнодоступний стан максимальної творчої, професійної самореалізації людини, з позицій ведучого фахівця в обраній галузі або провідного організатора виробничих чи невиробничих процесів.

Ключові слова: лідер, виховання, студент, освітній процес.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1. Бабенко О. М. Розвиток лідерських якостей особистості за рахунок участі в органах студентського самоврядування вищого навчального закладу // Науковий вісник
Полтавського університету економіки і торгівлі. – 2011. – № 4 (49). – С. 289–293.
2. Кайдалова Л., Щокіна Н., Альохіна Н. Формування лідерських якостей студентів на основі інноваційних методів навчання // Wschodnioeuropejskie Czasopismo Naukowe (East European Scientific Journal). – 2016. – Pedagogika № 7. – С. 34–37.
3. Кравченко І. Роль лідера студентської групи у навчально виховному процесі вищої школи – Електронний ресурс. – [Режим доступу]:
4. Сопівник Р. В. Методологічні засади виховання лідерських якостей майбутніх фахівців 29
агропромислового комплексу. – Наукові записки. Серія: Педагогіка. – № 4. – Київ, 2012. – С. 32–37.
5. Сушик Н. Теоретичні основи формування лідерських якостей учнівської молоді // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. – 2013. – № 7. – С. 110–115.