ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ «СТАНДАРТИЗАЦІЇ І МЕТРОЛОГІЇ» У ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ

АНІСІМОВ Микола Вікторович
доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри
теорії і методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності
ЦДПУ імені Володимира Винниченка, доктор філософії з професійної педагогіки
Міжнародної Академії проблем Людини в авіації і
космонавтиці, член-кореспондент Аерокосмічної Академії
України e-mail: [email protected]

Анотація

У статті проведений системний аналіз викладання дисциплін «Метрологія», «Стандартизація, сертифікація й керування якістю продукції» у вищих навчальних закладах. Виділені особливості викладання цих дисциплін у педагогічних навчальних закладах. Обґрунтована й практично перевірена нова технологія навчання «метрології й стандартизації» за професією «Технологічна освіта». Розроблено й видано новий навчальний посібник для студентів і викладачів трудового навчання.

Ключові слова: метрологія, стандартизація, технологія навчання, сертифікація, трудове навчання.

Повний текст:

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Анісімов М. В. Стандартизація, метрологія і сертифікація в галузі освіти: навч. посіб. / М. В. Анісімов. – Кропивницький: Поліграфічне Підприємство «ПОЛІУМ», 2017. – 172 с.
2. Анісімов М. В. Стандартизація, метрологія і сертифікація в галузі освіти: навч. посіб. для студ. пед. навч. закл. – Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір України № 70817. – дата реєстрації 03.03.2017. – К.
3. Анісімов М. В. Теоретико-методологічні основи прогнозування моделей у професійнотехнічних навчальних закладах: [монографія] / М. В. Анісімов. – Київ-Кіровоград: Поліграфічне підприємство «ПОЛІУМ», 2011. – 464 с.
4. Анісімов М. В. Системний аналіз літератури середніх професійних навчальних закладів / М. В. Анісімов // Вища освіта України №3 (додаток 2) – 2014 р. Тематичний випуск «Педагогіка вищої школи: методологія, теорія, технології».– Т. 2. – С. 8–12.
5. Анісімов М. В. Креслення: підруч. / М. В. Анісімов, Л. М. Анісімова. – К.: Вища шк., 1998. – 239 с.
6. Анісімов М. В. Системний аналіз літератури з креслення для середніх професійних навчальних закладах / М. В. Анісімов // Наукові записки. – Вип. 7. – Сер. Проблеми методики фіз.-мат. і технол. освіти. Час. 1 – КДПУ. 2015. – С. 114–118.
7. Анисимов М. В. Освітлення і силове електроустаткування: лабораторний практикум: навч. посіб. / М. В. Анисимов. – К.: Либідь, 1997. – 144 с.
8. Анисимов М. В. Елементи електронної апаратури та їxнє застосування: навч. посіб. / М. В. Анисимов. – К.: Вища шк., 1997. – 223 с.
9. Орнатский П. П. Теоретические основы информационно-измерительной техники. / П. П. Орнатский – К: Изд. объединение «Вища школа», 1976. – 432 с.
10. Салухіна Н. Г. Стандартизація та сертифікація товарів і послуг: підруч. / Н. Г. Салухіна, О. М. Язвінська. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 336 с.
11. Саранча Г. А. Метрологія, стандартизація, відповідність, акредитація та управління якістю: підруч. / Г. А. Саранча. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 672 с.
12. Сидоренко В. К. Креслення: підруч. для учнів загальноосвіт. навч-вихов. закл. / В. К. Сидоренко. – К.: Школяр, 2009. – 239 с., 254 іл.
13. Цюцюра В. Д. Метрологія, основи вимірювань, стандартизація та сертифікація: навч. посіб.– 3-тє вид., стер. / В. Д. Цюцюра, С. В. Цюцюра. К.: Знання, 2006. – 242 с.