Історії успішних випускників

Іміджевий проект кафедри видавничої справи та редагування КДПУ ім. В. Винниченка «Старт-ап кафедри видавничої справи та редагування. Від мрії до дії!» – це корпоративне видання для абітурієнтів, викладачів та випускників. Так званий «університетський глянець» об’єднав позитивний, професійний та пізнавальний досвід як випускників кафедри, так і сучасних студентів, які успішно працюють у регіональних та всеукраїнських ЗМІ або змогли себе реалізувати поза здобутою спеціальністю. Глянсовий формат і стилістика додають особливої виразності професії редактора, видавця, журналіста.

Видання призначене для активного дозвілля та додаткової мотивації, обміну досвідом, розширення кругозору. Воно може стати платформою для профорієнтації, здобуття журналістського, редакторського та рекламного досвіду для студентів вишу.

Реальні історії, приклади успіху розповідають про особливості професії, розкривають усю специфіку і багатогранність навчання на спеціальності «Видавнича справа та редагування».

Над створенням видання працювали:

Тетяна Демчук, Андрій Мороз, Інна Демчук, Світлана Дубина, Ольга Макаревич,  Ірина Майнич, Роман Пикалюк, Сергій Ткаченко, Ірина Круть, Наталя Фенько, Марія Корнілова, Сергій Цигульський.

Ірина Ткаченко (автор ідеї та головний редактор)

Олена Сидорова (дизайн, макет, верстка)

Дмитро Шульга (коректор)

Олександр Акименко- журналіст, екс-заступник головного редактора «Forbes Україна», ініціатор проекту «YanukovychLeaks» та інтернет-журналу «Платформа», студент Стенфордського університету

news 2016 03 02 09 24Ще в студентські роки я створив своє видання

Ще під час навчання в університеті я вирішив створити невеличкий освітній проект під назвою «Медіа-фест», який проіснував три роки.

Методом відбору ми формували групу з 30 студентів університету та проводили для них тренінги й майстер-класи. Лекції читали відомі журналісти-практики з усієї України. Також під час проекту відбувалися змагання: команди (кожна з 5 людей) створювала свою газету й намагалася вибороти перемогу.

Ольга Макаревич - художниця, ілюстратор видавництва «Зелений Пес»

news 2016 03 02 09 09Я цілеспрямовано вступала на журналістику

Ця професія дає можливість, з одного боку, концентруватись на роботі з інформацією, а з іншого – перебувати в постійному розвитку, дізнаватись щось нове. Якщо ти пишеш про кінологів, наприклад, то ти дізнаєшся про їхній спосіб життя, так само про волонтерів, лікарів чи якісь суспільні проблеми. Увесь час зустрічаєшся з чимось новим, а специфіка професії не дає зациклюватись на чомусь одному.

Олеся Копецька - редактор новинної стрічки порталу UKR.NET, письменниця

news 2016 03 02 08 52Якби не цей факультет, я б не була такою, якою є зараз

Можливо, якби не факультет філології та журналістики, і зокрема – кафедра видавничої справи та редагування – я б не була тією, якою є зараз. Окрім знань, які я отримала за роки навчання, навчилася дивитися на світ під іншим кутом зору, не піддаватися маніпуляційним впливам.

Олена Янішевська - фрілансер, корреспондент інформагенства «УНІАН» та кіровоградської філії «Громадського ТБ»,тележурналіст

news 2016 03 02 08 10Навчання сформувало мою особистість

Середовище, в якому виховуєшся, справді має значення. До його вибору варто підходити дуже серйозно. На факультеті філології та журналістики не зроблять з тебе журналіста, тут вчать, як бути ПРАВИЛЬНИМ спеціалістом. Це те, що зробили зі мною.

Наталя Романюк - науковець, викладач Київського національного університету культури і мистецтв, тренер із особистісного розвитку

news 2016 02 29 10 50Про вибір факультету

У старших класах я навчалася в педагогічному ліцеї. Вчителі викладалися максимально, то була справді сильна підготовка, на найвищому рівні. Більшість із тих, хто з нами працював два роки, були з педуніверситету. І це подіяло краще будь-якої реклами. Крім того, тоді (а це 2005–2007 роки) на факультеті життя вирувало: кілька разів проводився «Медіа-фест», організовувалися різноманітні конкурси й концерти. Тож я остаточно переконалася, що наш університет і факультет зокрема – те, що треба.

Марія Теліна - PR-менеджер, власниця продакшн-студії

news 2016 02 29 10 44Я давно вирішила, що хочу бути журналістом

Насправді, ще десь класу з дев’ятого в школі я вже вирішила, що хочу бути журналістом, працювати в медіа. Пробувала власні сили в телевізійних молодіжних проектах, у шкільних періодичних виданнях тощо. Коли прийшов час вступу до ВНЗ, подавала документи в декілька закладів, у тому числі в Кіровоградський педуніверситет. Оскільки спеціальності «Журналістика» у нас не було, вирішила іти на «Видавничу справу та редагування». Не шкодую про свій вибір анітрохи, дуже рада, що вчилася саме тут.

Катерина Федоренко- фотограф, блогер

news 2016 02 26 10 27Тут я зрозуміла, що фотографую краще, ніж пишу

Не важливо, чому і як я зробила вибір. Зрештою, у нашому місті він був досить обмеженим. Головне, що про ці 5 років я точно ніколи в житті не пожалкую! У мене були класна група, класні викладачі, і навчилася я не лише верстати журнальчики, вставляти міцні слівця в серйозні матеріали та майстерно прогулювати, не отримуючи «енок».

Андрій Мороз - спортивний журналіст, інструктор Федерації Айкідо і Будо м. Кіровограда (І дан)

Навчання на нашій спеціальності цікаве й водночас легке

Той, хто каже, що йомуважко, або кривить душею, або ледачкуватий, або просто вибрав не ту професію. Щоб було легко, треба ставити перед собою найвищі цілі, робити усе, щоб бути найкращим.

Анастасія Зубова - журналіст онлайн-видання «Рідний Кіровоград»

У професії найбільше подобається результат

Це здасться ідеалістично й наївно, але обрати журналістський фах спонукало бажання допомагати людям і шукати правду. Інколи за допомогою слова можна вирішити не менше проблем, ніж медику вилікувати хворого.