ФОРМУВАННЯ АНГЛОМОВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ В ДІАЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ МАЙБУТНІХ ПЕРЕКЛАДАЧІВ З ВИКОРИСТАННЯМ НАВЧАЛЬНОЇ КОМП’ЮТЕРНОЇ ПРОГРАМИ «WISE»

КОРОБЕЙНІКОВА Тетяна Ігорівна

кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри англійської філології та перекладу
Університету імені Альфреда Нобеля
е-mail: [email protected]

Анотація

Стаття присвячена формуванню англомовної компетентності в діалогічному мовленні майбутніх перекладачів із використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Розглянуто основні дидактичні вимоги до електронних засобів навчання англійського діалогічного мовлення. Проаналізовано й описано структуру та зміст авторської навчальної комп’ютерної програми «WISE». Надано основні методичні рекомендації щодо використання розробленого електронного засобу в процесі викладання англійської мови для студентів першого курсу напряму «Філологія». Окреслено перспективу вдосконалення та розширення розробленої навчальної комп’ютерної програми.

Ключові слова: англійська мова, діалогічне мовлення, електронний засіб, компетентність, навчальна комп’ютерна програма, майбутній перекладач, самостійна робота.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Беспалько В. П. Образование и обучение с участием компъютеров (педагогика третьего тысячелетия): [учеб.-метод. пособ.] / Беспалько В. П. – Воронеж, 2002. – 351 с.
2. Методика викладання перекладу як спеціальності: підручник для студ. вищих заклад. освіти за спеціальністю «Переклад» / Л. М. Черноватий. – Вінниця: Нова книга, 2013. – 376 с.
3. Електронні засоби навчання іноземних мов студентів: досвід розробки й апробації: колективна монографія / [Бігич О. Б., Волошинова М. М., Мацнєва О. А. та інш.]; заг. і наук. ред. Бігич О. Б. – К.: Вид. центр КНЛУ, 2012. – 160 с.
4. Інформаційно-комунікаційні технології у навчанні іноземних мов для професійного спілкування: колективна монографія / [Т. І. Коваль, П. Г. Асоянц, Т. М. Каменєва, Н. В. Майєр, О. С. Синекоп, В. В. Стрілець, А. Ю. Чуфарлічева]; заг. ред. Т. І. Коваль – К.: Вид. центр КНЛУ, 2012. – 280 с.
5. Коробейнікова Т. І. Мультимедійні вправи для навчання діалогічного мовлення на заняттях з англійської мови / Т. І. Коробейнікова // Педагогічний процес: теорія і практика – К., 2012. – Вип. 3.– С. 122–134.
6. Коробейнікова Т. І. Навчальна комп’ютерна програма «Switch on Your English» як інтерактивний засіб формування компетенції в діалогічному мовленні / Т. І. Коробейнікова // Психолого-педагогічні проблеми сільської школи : збірник наукових праць Уманського державного педагогічного ун-ту ім. Павла Тичини. – Умань, 2012. – Вип. 42. – Ч. 2. – С. 103–108.
7. Основи методики створення і застосування комп’ютерних програм у навчанні іноземних мов: навч. посіб. / [Асоянц П. Г., Сердюков П. І., Чекаль Г. С. та ін.]. – К., 1993. – 108 с.