Accessibility Tools

Science

Обмін досвідом з Мюнхенським університетом імені Людвіга Максиміліана

Обмін досвідом з Мюнхенським університетом імені Людвіга Максиміліана

27 листопада 2024 року відбулася зустріч членів робочої групи освітньої програми Професійна освіта (Цифрові технології) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти з деканом факультету інформатики Мюнхенського університету імені Людвіга Максиміліана (Німеччина) Жасмином Бланшетом (Jasmin Blanchette).

Від Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка до зустрічі долучилися:

  • завідувач кафедри математики та цифрових технологій д. пед. н., проф. О.М.Трифонова (гарант ОП «Професійна освіта (Цифрові технології)» другого (магістерського) рівня вищої освіти);
  • к. пед. н., доц. С.О.Шлянчак (гарант ОП «Професійна освіта (Цифрові технології)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти);
  • д. пед. н., проф. М.І.Садовий та к. пед. н. Д.В.Соменко;
  • студенти Софія Побіяха (група ЦТ23Б) та Роман Островський (група ЦТ24М).

Професійний супровід зустрічі та синхронний переклад з української на німецьку і навпаки забезпечив Верезубенко Микола Миколайович, кандидат філологічних наук, доцент, старший викладач кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка. За професіоналізм та гарно виконану роботу колектив робочої групи щиро дякує Миколі Миколайовичу.

Під час зустрічі з Жасмином Бланшетом обговорювали питання особливостей підготовки студентів Мюнхенського університету імені Людвіга Максиміліана, які опановують медійну інформатику, психологічну інформатику, основну інформатику, біоінфрматику та ін. Окремо зупинилися на питанні формування індивідуальної освітньої траєкторії студентів Мюнхенського університету імені Людвіга Максиміліана, здійснення ними вибору вибіркових освітніх компонент, співвідношення кредитів дисциплін нормативної підготовки та вибіркових освітніх компонент.

Жасмин Бланшет охарактеризував які дистанційні технології використовують викладачі в освітньому процесі. Зокрема, він згадав про поширену практику роботи із системою управління відео для запису лекцій «LMUcast». Крім того, учасники обговорення зосередилися на особливостях методичного забезпечення освітнього процесу, зокрема, на змісті робочих програм та силабусів. Жасмин Бланшет наголосив на відсутності єдиного шаблону для робочих програм, підкресливши, що викладачі мають академічну свободу в їхньому формуванні.

Особливу увагу було приділено вимогам до викладачів у німецьких університетах. Найважливішою умовою є захист дисертації, тоді як підвищення кваліфікації залишається особистою ініціативою викладача.

Професор Жасмин Бланшет наголосив на потребі організації та проведення акредитації в німецьких університетах, підкреслюючи важливість якості освітніх програм та їх відповідності сучасним вимогам.

Ця зустріч стала цінним досвідом для кожного учасника та відкрила нові горизонти для вдосконалення освітніх програм Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, зокрема їхньої модернізації відповідно до сучасних європейських практик.

Інформацію підготували гаранти освітніх програм Професійна освіта (Цифрові технології) першого (бакалаврського) к.пед.н., доц. С.О.Шлянчак та другого (магістерського) рівня вищої освіти д.пед.н., проф. О.М.Трифонова