
Всеукраїнський студентський професійний творчий конкурс наукових робіт зі спеціальності «Середня освіта (Технології)»
16 квітня 2025 року на факультеті математики, природничих наук та технологій в онлайн форматі відбулася підсумкова конференція Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу наукових робіт зі спеціальності «Середня освіта (Технології)», яка стала справжнім святом науки, що об’єднало студентську спільноту технологічної освіти та провідних викладачів закладів вищої освіти України.
Усіх учасників підсумкової конференції від імені керівництва університету привітала проректор з наукової роботи доктор психологічних наук, професор Лілія Клочек, яка побажала студентам конструктивної та результативної роботи, творчої наснаги та ентузіазму. Доєднався до вітань в.о. декана факультету математики, природничих наук та технологій, голова конкурсної комісії, кандидат технічних наук, доцент Андрій Ткачук. Модерувала захід в.о. завідувача кафедри інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти доктор педагогічних наук, професор Людмила Чистякова, яка провела рандомне визначення порядку виступів студентів.
На конкурс представлені наукові роботи здобувачів вищої освіти з різних куточків України: Глухова, Полтави, Дрогобича, Переяслава, Тернополя, Умані, Києва, Кривого рогу, а також представників тимчасово переміщених університетів Бердянська та Луганська.
Відповідно до Положення Конкурс проводився у два етапи: на першому – проведено рецензування наукових робіт двома представниками провідних закладів освіти, що здійснюють підготовку майбутніх учителів технологій.
Наукові доповіді молодих дослідників оцінювала конкурсна комісія. Кожна з поданих наукових робіт була рецензована двома членами конкурсної комісії (усі роботи були представлені під шифрами). Оцінювалася актуальність, новизна та оригінальність ідей, використані методи, теоретична значимість наукових результатів і їхню практична спрямованість, рівень використання джерел наукової літератури, самостійність і доброчесність, якість оформлення, відповідність вимогам та ступінь апробації отриманих результатів.
Другий етап Конкурсу – підсумкова науково-практична конференція.
Члени журі оцінювали якість оформлення презентації; володіння конкурсантами тематикою; обґрунтованість основних положень; риторичну майстерність та вміння здобувача вести наукову дискусію.
На підсумковій конференції було заслухано доповіді 11 конкурсантів – претендентів на призові місця, в яких представлено результати наукових досліджень з різних напрямів технологічної освіти. Цікавість та змістовність наукових робіт та виступів студентів підкреслила жвава дискусія, яка розгорнулася навколо доповідей.
Конкурс став платформою для обміну думками, новими ідеями і підходами, діалогу між представниками науково-освітнього середовища. Підсумкова конференція стала майданчиком для професійного зростання, посприяла поширенню досвіду навчання у закладах вищої освіти в Україні. За результатами виступів та обговорення було визначено переможців: дипломами І ступеня нагороджені Сагайдак Данііл (Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка) та Поліщук Ірина (Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка); дипломами ІІ ступеня – Євстратова Анна (Бердянський державний педагогічний університет, м. Запоріжжя (тимчасово переміщений), Олексюк Віталій (Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка) та Копка Юлія (Університет Григорія Сковороди в Переяславі); дипломами ІІІ ступеня – Скуратович Роман (Український державний університет імені Михайла Драгоманова), Шахмін Максим (Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка), Кушта Анастасія (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка), Кравченко Володимир (Луганський національний університет імені Тараса Шевченка), Ганай Мирослав (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини) та Данилків Дмитро (Криворізький державний педагогічний університет). Усі здобувачі освіти, які представили на конкурс свої роботи, отримали сертифікати учасника.
Організатори висловлюють щиру подяку усім учасниками конкурсу та їхнім керівникам, членам журі за високопрофесійну та якісну роботу. Зичимо усім подальших наукових звершень, натхнення та перемог!