Accessibility Tools

fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту та підприємництва ЦДУ ім. В. Винниченка взяли участь у роботі всеукраїнського вебінару «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи»

Науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту та підприємництва ЦДУ ім. В. Винниченка взяли участь у роботі всеукраїнського вебінару «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи»

20 березня 2025 року на базі Національного університету «Запорізька політехніка» відбувся Всеукраїнський вебінар «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи». У вебінарі було зареєстровано 3000 учасників, серед яких представники наукових та освітніх кіл та міжнародні експерти, а також науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту та підприємництва ЦДУ імені Володимира Винниченка.

Учасників вебінару також привітали голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія ГРИШИНА та голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій БУТЕНКО.

Відкрив вебінар Андрій БУТЕНКО, директор Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, який наголосив, що академічна доброчесність – це не лише запобігання шахрайству, а й боротьба з плагіатом, корупцією, хабарництвом та нечесним рецензуванням.

Серед спікерів виступили:

  • Іван Назаров – заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, який наголосив на важливості академічної доброчесності для якості освіти. 
  • Євген Ніколаєв – заступник директора Академії вчительства Харківського національного університету імені В.В. Каразіна, який висвітлив сучасні виклики академічної доброчесності. 
  • Наталія Писаренко – представниця Exeter University Business School (Велика Британія), яка поділилася досвідом забезпечення академічної доброчесності у Великій Британії. 

Під час заходу обговорювалися ключові аспекти академічної етики, актуальні проблеми та шляхи забезпечення академічної доброчесності, а також перспективи розвитку відповідного законодавства в Україні. Окрему увагу приділили питанням плагіату, фабрикації даних, списування та корупції у навчальному процесі. Учасники розглянули сучасні методи запобігання порушенням, зокрема використання антиплагіатних систем, цифрових технологій та формування культури академічної доброчесності серед викладачів та здобувачів ВО. 

Дякуємо організаторам за запрошення та всім спікерам за цінні доповіді! Захід став чудовою можливістю для обміну досвідом, обговорення актуальних викликів та пошуку ефективних рішень у сфері академічної доброчесності. Сподіваємося на подальшу співпрацю!

Інформацію надала к.е.н., доцент, доцент кафедри менеджменту та підприємництва Бондар Ю.А.